Fot. UM Przemków

Już w nadchodzący weekend kolejna odsłona Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina. Jest to cykliczna impreza organizowana w Przemkowie od 1999 roku, zawsze w ostatni weekend września. Zdaniem pszczelarzy, to jedna z najważniejszych imprez pszczelarskich w Polsce. To uczta dla ciała (i ducha) wszystkich wielbicieli win i miodów.

Przemków to stolica pszczelarstwa nie tylko w naszym regionie. W 2018 r. Przemków po raz pierwszy był również gospodarzem XXXVI Ogólnopolskich Dni Pszczelarza. Już jutro startuje XXI edycja Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina. Jeśli jesteście smakoszami tych produktów – nie może Was zabraknąć!

Fot. swietomioduiwina.przemkow.pl

Wystawcy na swoich kiermaszach oferują wszystkie polskie gatunki miodów, miody pitne i inne produkty pszczele, sprzęt pasieczny oraz wina i sadzonki winorośli. Święto Miodu i Wina to nie tylko kiermasze, ale również czas wielu imprez i wydarzeń towarzyszących. To także spotkanie środowiska pszczelarskiego, które daje pszczelarzom możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się pomysłami i spostrzeżeniami, a także prezentacji swoich produktów – informują organizatorzy.

Fot. swietomioduiwina.przemkow.pl

Dodatkowo, w programie, którego całość znajdziecie TUTAJ przewidziane są m.in. VII Rajd rowerowy po Wrzosowej Krainie o puchar Proboszcza Parafii pw. WNMP w Przemkowie, XVII Ogólnopolski Bieg po Miód z udziałem osób niepełnosprawnych pod patronatem Jurka Górskiego, spektakl Teatru Avatar, Zumba Chocianów czy koncerty Czadomena i Michała Szczygła.

Na uczestników imprezy czeka bogata oferta handlowa i gastronomiczna, kiermasz miodów, stoiska rękodzielników i wytwórców produktów lokalnych, a dla najmłodszych (i nie tylko) wesołe miasteczko.

Fot. swietomioduiwina.przemkow.pl

Przez cały weekend na terenie wydarzenia dostępne będą Mobilny Punkt Szczepień #SzczepimySię i Mobilny Punkt Spisowy #SpisPowszechny.

 

Lubin: Dzisiaj ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepionki

Poprzedni artykuł

Polkowice – Dzień Kawy po śląsku

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like