Emocji jak zwykle nie brakowało, niestety raczej tych mniej pozytywnych. Gorszy weekend mieli piłkarze, którzy nie przynieśli dla regionu żadnego zwycięstwa.
Remisowało: Zagłębie, Miedź i Chrobry, a niespodziewanie w Bytowie przegrał Górnik. Przegrywali: szczypiorniści, siatkarze. Przegrywali dosłownie wszyscy… Zapraszamy na sportowy raport minionego weekendu.
- PIŁKARSKA EKSTRAKLASA:
Niedziela: KGHM Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 2-2 (2-1)
Bramki: 1-0 Damjan Bohar 14′, 1-1 Petr Schwarz 20′, 2-1 Bartosz Białek 42′, 2-2 Sebastian Musiolik 83′
Żółte kartki – Zagłębie Lubin: Sasza Balić. Raków Częstochowa: Sebastian Musiolik, Emir Azemović, Igor Sapała.
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów 3 657.
Zagłębie Lubin: Dominik Hładun (55. Konrad Forenc) – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasza Balić – Sasza Żivec, Bartosz Slisz, Jakub Tosik, Filip Starzyński, Damjan Bohar (90+1. Asmir Suljić) – Bartosz Białek (90+1. Patryk Szysz).
Raków Częstochowa: Jakub Szumski – Emir Azemović (81. Patryk Kun), Tomas Petraszek, Jarosław Jach – Kamil Piątkowski, Igor Sapała, Petr Schwarz, Rusłan Babenko (81. Miłosz Szczepański), Bryan Nouvier, Piotr Malinowski (73. Michał Skóraś) – Sebastian Musiolik.
- 1 LIGA PIŁKARSKA:
Sobota; GKS Jastrzębie – Miedź Legnica 2:2 (1:0)
1:0 – Jakub Wróbel 38’,2:0 – Farid Ali 66’,2:1 – Bozo Musa 80’,2:2 – Marcos Garcia Barreno 88’
GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Kamil Jadach (67. Daniel Liszka), Damian Tront, Jakub Wróbel.
Miedź Legnica: Łukasz Załuska – Krzysztof Danielewicz, Dawid Kort, Jakub Łukowski, Adrian Purzycki, Marcin Warcholak, Henrik Ojamaa (60. Valerijs Sabala), Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bozo Musa, Maciej Śliwa (70. Patryk Makuch).
Niedziela: Chrobry Głogów – Podbeskidzie Bielsko Biała 1:1 (0:0)
Chrobry: Michał Szromnik,Michał Michalec,Szymon Drewniak,Mikołaj Lebedyński,Michał Ilków-Gołąb,Marcel Zimann,Michał Pawlik,Łukasz Góra,Adrian Benedyczak,Przemysław Stolc,Damian Piotrowski
Podbeskidzie: Martin Polaček,Bartosz Jaroch,Dmytro Bashlai,Kornel Osyra,Filip Modelski,Karol Danielak,Konrad Sieracki,Rafał Figiel,Adrian Rakowski,Łukasz Sierpina,Marko Roginić
Bramki: Michał Ilków-Gołąb (52) – Łukasz Sierpina (50-karny).
Żółta kartka – Chrobry Głogów: Łukasz Góra, Przemysław Stolc, Krzysztof Kubica. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Filip Modelski, Dmytro Baszłaj.
- 3 LIGA PIŁKARSKA:
Bytovia Bytów – Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Giel 28, Karol Czubak 90
Bytovia: Paweł Kapsa – Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula, Adrian Liberacki – Adrian Kwiatkowski, Przemysław Lech, Daniel Feruga, Jakub Janik (69 Adam Szmidke) – Karol Czubak, Piotr Giel (90 Norbert Hołtyn).
Górnik: Jakub Kopaniecki – Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Mateusz Magdziak (39, Karol Fryzowicz) – Filip Baranowski (86, Dawid Szymkowiak), Patryk Mucha, Kamil Wacławczyk, Mariusz Szuszkiewicz, Piotr Azikiewicz – Michał Bednarski (69, Eryk Sobków).
- EKSTRAKLASA PIŁKARZY RĘCZNYCH:
Piątek: Gwardia Opole – Chrobry Głogów 27:23 (12:10)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Jankowski 6, Mauer 5, Zarzycki 5, Działakiewicz 3, Mokrzki 3, Siwak 2, Milewski 1, Morawski 1, Zieniewicz 1, Lemaniak, Skraburski.
Chrobry: Stachera, Kapela – Jamioł 5, Makowiejew 5, Zdobylak 3, Babicz 2, Bekisz 2, Klinger 2, Krzysztofik 2, Orpik 2, Podobas, Przysiek, Skawiński, Tylutki, Wawrzyniak.
- 1 LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH:
Sobota Siódemka Miedź Legnica – Śląsk Forza Wrocław 25:26 (8:14)
SIÓDEMKA MIEDŹ: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 6, Przybylak, Płaczek 3, Kowalik, Bogudziński 3, Piwko 1, Wychowaniec 3, Styrcz 4, Mosiołek 5.
ŚLĄSK FORZA: Prus, Młoczyński – Markiewicz 6, Koprowski 5, Burzyński 4, Cegłowski, Mistak 1, Maciejewski, Palica, Tkaczyk 2, Kołodziejczyk, Ungier 4, Herudziński, Borszowski, Wiewiórski 2.
- EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH:
Piątek: Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 17:25 (6:10)
KPR: Demiańczuk, Słota – Skalska, Wojda, A. Mączka 7, Wesołowska, Łuczkowska, Kaźmierska 1, Łyszczyk 1, Szymańska 4, Bartkowska 1, Linkowska 2, Michalak 1.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 6, Załęczna 2, Semeniuk 3, M. Mączka 1, Buklarewicz 2, Premović 2, Ważna 3, Wiertelak 1, Marić 1, Jochymek 3, Belmas 1, Walczak.
- EKSTRAKLASA SIATKARZY:
Sobota: Cuprum Lubin – Asseco Resovia 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25)
Cuprum: Smoliński, Lipiński, Tavares Rodriguez, Ziobrowski, Maruszczyk, Morozow, Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Biegun, Gorzkiewicz
Asseco Resovia: Kosok, Hoag, Komenda, Bartman, Marechal, Krulicki, Perry (libero) oraz Shoji, Rousseaux, Schulz
MVP: Zbigniew Bartman (Asseco Resovia)
- 1 LIGA SIATKARZY:
Sobota: Chrobry Głogów – Stal Nysa 0:3 (16:25, 21:25, 21:25)
Chrobry: Brzeziński (13), Antosik (1), Lesiuk (5), Węgrzyn (7), Bobrowski (5), Kokociński (5), Januszewski (libero) oraz Piotrowski (4), Szwed (4) i Jurkoić
Stal: Długosz (5), Bućko (9), M’Baye (10), Krzysiek (22), Schamlewski (2), Szczurek (5), Dembiec (libero) oraz Dobosz i Mucha
MVP: Bartosz Krzysiek
Dariusz Nowakowski