Głogowski Szpital Powiatowy od stycznia 2021 r. realizuje program „Profilaktyka Chorób Tarczycy – Poradnia Endokrynologiczna na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców miasta Głogowa i finansują go Gmina Miejska Głogów oraz Fundację KGHM Polska Miedź.

Świadczenia w ramach programu, realizowane są w Poradni Endokrynologicznej przez lekarza Marka Jurczyka, specjalistę endokrynologa. Każdy pacjent w ramach wizyty będzie miał wykonane: badanie laboratoryjne (TSH i FT4) wraz z analizą wyników, badanie USG tarczycy i jego ocenę, konsultację specjalistyczną przez lekarza endokrynologa, wydanie zaleceń do dalszego postępowania w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.

Rejestracja pacjentów do programu, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, odbywać się będzie wyłącznie telefonicznie w określone dni i godziny pod nr telefonów: 768373384 oraz 768373189.

Rejestracja telefoniczna na wizyty w miesiącu styczniu 2021 odbywać się będzie w dniach:

  • 01.2021 w godzinach od 14:00 do 17:00,
  • 01.2021 w godzinach od 14:00 do 17:00,
  • 01.2011 w godzinach od 14:00 do 15:30

Łącznie na konsultacje w styczniu 2021 r. umówione zostaną zostaną 152 osoby. Przy rejestracji Pacjent otrzyma: informację o dacie pobrana krwi na badanie oraz termin z wyznaczoną datą i godziną wizyty specjalistycznej.

Przy pobraniu krwi do badania, Pacjent zobowiązany będzie do okazania się dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającym zameldowanie na terenie miasta. Pobranie krwi na badania laboratoryjne odbywać się będzie w Gabinecie Poradni Endokrynologicznej przy ul. T. Kościuszki 15 (parter w budynku szpitala) w wyznaczonym dniu. Pacjent powinien zgłosić się na badanie na czczo, odstawić suplementy diety i witaminy na co najmniej dwa dni przed terminem pobrania krwi.

Konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w Poradni Endokrynologicznej. Pacjent biorący udział w programie, otrzyma kartę badania z informacją o przebiegu konsultacji.

Program skierowany jest do osób, które nie uczestniczyły w poprzedniej edycji programu w roku 2019, z wyjątkiem osób, u których zostały wykryte zmiany (guzki, torbiele) przy poprzedniej wizycie profilaktycznej.

UWAGA: Pacjenci zgłaszający się osobiście do Centralnej Rejestracji nie będą rejestrowani. Obowiązuje wyłącznie rejestracja telefoniczna.

Ponad 2500 książek dla Biblioteki w Płóczkach Górnych – sukces akcji legnickiej społeczności uczelnianej

Poprzedni artykuł

Kręgielnia na miarę 21 wieku – atrakcyjnie, spektakularnie i nowocześnie [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like