Cezary Strokosz – lubinianin, który przez ponad dwadzieścia lat był organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Gitarowej Trzęsacz-Pobierowo.

Gitarzysta, pedagog, kompozytor i poeta. Organizator festiwali i konkursów gitarowych. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Jana Paterka. Szkołę Muzyczną I stopnia ukończył w Lubinie pod kier. Jerzego Dudewicza. Jest absolwentem I LO w Lubinie. Dyplom średniej szkoły muzycznej uzyskał w Koszalinie w klasie gitary Zbigniewa Dubieli. W latach 1987 – 1992 był organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Lubińskie Dni Muzyki Gitarowej. Koncertował m. in. w Austrii, Czechach, Francji, Japonii, Niemczech, Serbii i Szwajcarii. Od 19 lat utrzymuje stałe kontakty z japońską Akademią Niibori promując w Polsce metodę prof. Hiroki Niibori.

Na scenie „Muzy” wystąpi z recitalem gitarowym pod znamiennym tytułem „Powrót” – jako nawiązanie do powrotu po wielu latach do Lubina, a zarazem do grania koncertów po przerwie spowodowanej pandemią. W programie koncertu usłyszymy utwory własne Cezarego Strokosza oraz takich kompozytorów jak: I. Albeniz, J.de Azpiazu, J.S. Bach, M. Legrand, J. Lennon & P. McCartney, a także H. Mancini, S. Rak, J. Rodrigo, N. Rota, F. Tarrega, M. Theodorakis, H. Villa-Lobos…

Recital „Powrót” – Cezary Strokosz – piątek – 18 czerwca 2021 – godz. 19:00 – Centrum Kultury Muza – Lubin

Król Rock and Rolla jest tylko jeden – „Elvis ’56”

Poprzedni artykuł

„Muzyka jest kobietą” – wokalna opowieść Nikoli Wardy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like