8 stycznia br., o godzinie 17:25 na ulicy Chojnowskiej w Legnicy, kierujący samochodem osobowym, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę, która w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala w Legnicy. Jak informowaliśmy w naszym portalu, sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej.

Na miejscu policjanci drogówki pod nadzorem prokuratora wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych, zaś funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast podjęli poszukiwania za uciekinierem. Po chwili mundurowi na ulicy Lotniczej ujawnili podpalony samochód, którym poruszał się mężczyzna, ugasili palące się wnętrze i zabezpieczyli wszystkie ślady pomocne w namierzeniu sprawcy.

W toku podjętych czynności zatrzymano 35-latka. Po badaniu narkotesterem okazało się, że jest pod wpływem narkotyków. Ponadto legniczanin posiadał w miejscu zamieszkania środek odurzający w postaci marihuany. Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi surowa kara.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Biało-czerwona dla Polkowic

Poprzedni artykuł

Energia i siła do działania oraz lojalność i stabilność – nowe logo powiatu polkowickiego

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like