Zakończyła się zbiórka książek w ramach promowanej przez nasz portal akcji „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”. W czasie akcji, która trwała do 15 grudnia 2020 r. udało się zebrać 2609 książek. Ilość zebranych egzemplarzy przekroczyła nasze oczekiwania – mówią zaangażowani w akcję studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak i mieszkańcy Legnicy.

Zebrane książki, 21 grudnia 2020 r. przetransportowano i przekazano do punktu zbiórki Płóczkach Górnych, gdzie będą czekać na uruchomienie Biblioteki. Wśród darów pojawiły się książki dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Nie zabrakło bajek, powieści przygodowych, literatury podróżniczej, romansów, kryminałów czy książek historycznych.

Celem akcji było odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w imieniu mieszkańców wsi, dziękuje serdecznie wszystkich Darczyńcom. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą Uczelnię przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce.

„Mały ZUS plus” – opcja już dostępna dla przedsiębiorców

Poprzedni artykuł

Profilaktyka chorób tarczycy – program prozdrowotny w Głogowie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like