Polkowickie kadetki wicemistrzyniami Polski

Duży sukces polkowickiego sportu młodzieżowego. Zawodniczki MKS Polkowice sięgnęły po srebrny medal w kategorii do lat 15.

Zapatrzone w sukcesy starszych koleżanek z BC Polkowice, które zdobyły mistrzostwo Polski, podopieczne trenera Sebastiana Rudnickiego i Edyty Koryzny zafundowały polkowickim kibicom i rodzicom niezapomniane emocje podczas turnieju finałowego rozgrywanego w Gdańsku. Polkowiczanki jak burza przeszły przez rywalizację w grupie pokonując kolejno 1KS Ślęza Roof Renovation Wrocław SA (61:44), Zagłębie Sosnowiec (60:57) oraz Eneę AZS AJP Gorzów Wielkopolski (59:45). W półfinale mierzyły się z UKS Fred Politechniką Gdańską, którą pokonały aż 77:53. Do finału MKS awansował bez porażki, podobnie jak Enea AZS Poznań. Polkowiczanki walczyły ambitnie i po wyrównanym meczu przegrały 59:74.

Wicemistrzostwo Polski kadetek to wielki sukces nie tylko dla klubu, ale także dla całego sportu młodzieżowego w Polkowicach. Należy docenić zaangażowanie całej drużyny oraz rodziców. Na bazie tego sukcesu popularność Akademii Koszykówki MKS Polkowice powinna się rozwijać i kształtować młode talenty.

Zawodniczki MKS Polkowice oprócz srebrnych medali odebrały także wyróżnienia indywidualne. Dominika Puzio uznana została najlepszym graczem drużyny, a Julia Koryzna i Julia Rakowska zostały wybrane do najlepszej piątki turnieju.

Skład wicemistrzowskiej drużyny: Dominika Puzio (kapitan), Julia Koryzna, Julia Rakowska, Martyna Główczak, Olivia Kotwicka, Zuzanna Stępień, Zuzanna Koryzna, Klaudia Pilichowska, Oliwia Czaja, Izabela Romaszko, Amelia Babczyńska, Amelia Świeżowska, Katarzyna Bajus, Hanna Klepuszewska, Julia Nowakowska.

Trenerzy: Sebastian Rudnicki, Edyta Koryzna.