Ponad milion złotych zostanie przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku. To rekordowa jak do tej pory kwota.
W kolejnej już odsłonie Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego polkowiczanie udowodnili, że nie brakuje im pomysłów na wydatkowanie wspólnych pieniędzy. Pod głosowanie poddane zostały 33 projekty, na które zagłosowało ponad 2500 osób.
– Bardzo dziękuję mieszkańcom gminy Polkowice za to, że tak licznie zaangażowali się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Dzięki temu w naszym mieście i gminie realizowane będą te projekty, które są potrzebne mieszkańcom i o które sami wnioskowali – dodaje.
Wśród propozycji miejskich najwięcej, bo ponad 400 głosów, zebrał pomysł budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ul. Owocowej. Niewiele mniej osób zagłosowało na budowę ścieżki doświadczeń dla małych i dużych na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 2. Znajdą się tam interaktywne urządzenia takie jak: czyja to twarz, koło optyczne napędzane korbką, dzwony rurowe, panel muzyczny, głuchy telefon, koparka do piaskownicy, eko memory, panel sensoryczny czy rury deszczowe i wir wodny. Polkowiczanie docenili również pomysł budowy „Polaków Golgota Wschodu – Miejsce Pamięci”.
Pokaźne inwestycje i zakupy zapowiadają się również na terenach wiejskich. Ponad pół miliona złotych ze wspólnej puli trafi aż do 14 sołectw. Zdecydowana większość projektów dotyczyła budowy oświetleń ulicznych i doposażenia świetlic wiejskich.
Już od kilku lat mieszkańcy naszej gminy mogą współdecydować na co przeznaczone zostaną publiczne pieniądze. Dzięki temu powstaje wiele nowych miejsc, w których można ciekawie spędzić czas, a inne zyskują nowy blask i stają się bardziej przyjazne.
Wśród projektów zlokalizowanych na terenie miasta zwyciężyły:
- projekt nr 1 – BUDOWA WIELOFUNKCYJNEGO BOISKA SPORTOWEGO PRZY UL. OWOCOWEJ, uzyskując 424 głosy;
- projekt nr 7 – ŚCIEŻKA DOŚWIADCZEŃ DLA MAŁYCH I DUŻYCH NA TERENIE PRZEDSZKOLA NR 2, uzyskując 311 głosów;
- projekt nr 14 – POLAKÓW GOLGOTA WSCHODU – MIEJSCE PAMIĘCI, uzyskując 168 głosów.
Wśród projektów zlokalizowanych w sołectwach gminy Polkowice zwyciężyły:
- w Biedrzychowej projekt nr 27 OŚWIETLENIE ULICZNE BIEDRZYCHOWA, uzyskując 28 głosów;
- w Dąbrowie projekt nr 21 KRZESŁA, STOŁY, DZBANKI DLA DĄBROWY CUDAWIANKI, uzyskując 17 głosów;
- w Jędrzychowie projekt nr 34 DOŚWIETLENIE MIEJSCOWOŚCI JĘDRZYCHÓW, uzyskując 44 głosy;
- w Komornikach projekt nr 18 PODNIESIENIE STANDARDU ŚWIETLICY WIEJSKIEJ (KOMORNIKI), uzyskując 31 głosów;
- w Kaźmierzowie projekt nr 22 ŚWIETLICA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM KAŹMIERZÓW, uzyskując 92 głosy;
- w Moskorzynie projekt nr 23 LEPSZE POLKOWICE – AKTYWNA WIEŚ MOSKORZYN, uzyskując 109 głosów;
- w Nowej Wsi Lubińskiej projekt nr 36 MONTAŻ KLIMATYZACJI W POMIESZCZENIACH KUCHENNYCH ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W NOWEJ WSI LUBIŃSKIEJ, uzyskując 45 głosów;
- w Sobinie projekt nr 6 DOPOSAŻENIE I MODERNIZACJA PLACU ZABAW DLA DZIECI W SOBINIE, uzyskując 51 głosów;
- w Suchej Górnej projekt nr 28 BEZPIECZNA SUCHA GÓRNA. SYSTEM MONITORINGU MOBILNEGO ZASILANEGO FOTOWOLTAICZNIE, uzyskując 91 głosów oraz projekt nr 24 DEFIBRYLATOR POD RĘKĄ – LEPSZE POLKOWICE SUCHA GÓRNA, uzyskując 24 głosy;
- w Tarnówku projekt nr 12 WYMIANA I DOPOSAŻENIE SPRZĘTU W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ TARNÓWEK, uzyskując 42 głosy;
- w Trzebczu projekt nr 8 WIEJSKI CHODNIK DO KULTURY I ROZRYWKI TRZEBCZ, uzyskując 22 głosy;
- w Żelaznym Moście projekt nr 20 ROZBUDOWA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ ŻELAZNY MOST, uzyskując 19 głosów;
- w Guzicach projekt nr 13 MODERNIZACJA ŚWIETLICY WIEJSKIEJ WRAZ Z TERENEM REKREACYJNYM W GUZICACH, uzyskując 21 głosów;
- w Pieszkowicach projekt nr 26 ZIELONY ZAKĄTEK PIESZKOWICE, uzyskując 14 głosów.