Gmina Polkowice zajmie się organizacją publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Rudna. Zgodę na to wyraziła rada miejska. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane niebawem.

Propozycja współpracy z polkowickim samorządem wyszła od wójta gminy Rudna, a chodzi o świadczenie usług przewozów pasażerskich na tamtym terenie. Realizacją zadania, w całości finansowanego z budżetu gminy Rudna, zajmie się Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. Współpraca w zakresie organizacji sieci komunikacyjnej w gminie Rudna może się odbyć tylko na podstawie zawartego pomiędzy samorządami porozumienia, w którym znajdą się m.in. rozliczenia finansowe. Inaczej, byłoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Stąd konieczna była uchwała rady miejskiej.

Jako operator transportu publicznego cieszymy się, że mamy możliwość rozwijania się – mówi dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach Tomasz Borkowski. Możemy uzyskać dodatkowe dochody, które pozwolą na unowocześnienie naszego taboru czy zainwestowanie w tablice informacyjne na przystankach. To duże wyzwanie, ale mamy nadzieję, że mu podołamy – dodaje.

Będzie to też korzystne dla mieszkańców gminy Polkowice. Nowe połączenie z Rudną umożliwi dostęp do kolejnego dworca kolejowego, poza Grębocicami. Z kolei mieszkańcom Tarnówka, Dąbrowej, Pieszkowic i Żelaznego Mostu stworzy dodatkowe połączenie zarówno z Polkowicami jak i Rudną, gdzie wiele osób korzysta też z ośrodka zdrowia.

Planowa organizacja publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Rudna (w nawiasie trasa przejazdu): Polkowice – Rudna (Tarnówek, Dąbrowa, Pieszkowice, Żelazny Most, Rynarcice, Juszowice); Rudna – Chobienia (Stara Rudna, Wądroże, Kliszów, Radomiłów, Miłogoszcz, Olszany, Górzyn, Ciechłowice, Naroczyce); Rudna – Chobienia (Bytków, Rudna Gwizdanów, Gawronki, Gawrony, Studzionki, Orsk, Chełm, Radoszyce); Rudna – Chobienia (Brodów, Wysokie, Kębłów, Studzionki, Brodowice, Nieszczyce); Rudna – Toszowice (Mleczno, Juszowice, Rynarcice).

Rodzina, współpraca, dialog – koncern miedziowy i zagłębiowe samorządy idą razem

Poprzedni artykuł

Szybka reakcja mieszkańców – nie doszło do tragedii w Lubinie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: