PolkowiceSportVideo

Polkowice sercem sportowego zagłębia miedziowego – ruszyła inwestycja, na którą czekają fani sportu [VIDEO]

0

Rozpoczęła się rozbudowa infrastruktury sportowej przy stadionie miejskim w Polkowicach.

Inwestycję tę sygnalizowaliśmy już w naszym portalu. W pierwszym jej etapie zaplanowana jest budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią. Będzie ono spełniać standardy FIFA. Na ten cel samorząd gminy Polkowice pozyskał 2,5 mln zł z puli Ministerstwa Sportu. Przebudowa boiska ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Powstaną tam m.in.: ogrodzenie panelowe, piłkochwyty, oświetlenie ledowe płyty, trybuny z miejscami siedzącymi dla ponad 170 kibiców. Ten etap zadania ma wartość ok. 4,4 mln zł, z czego gmina wyłoży 1,9 mln zł.

Kolejny etap obejmie budowę treningowego boiska piłkarskiego o wymiarach 45 x 90m o syntetycznej nawierzchni trawiastej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w ramach czego uporządkowana będzie także sieć instalacji podziemnych. Etap finalny to powstanie dwukondygnacyjnego budynku z sześcioma szatniami dla drużyn, pomieszczeniami dla sędziów, salą odpraw /poczekalnią dla rodziców, widownią na 48 miejsc siedzących oraz halą piłkarską o wymiarach 50,6×100,9m.  Szacowana wartość II i III etapu to kwota ok. 9 mln zł. Z obiektów będą mogli korzystać nie tylko zawodnicy, ale także wszyscy mieszkańcy.

Minister Krzysztof Kubów – szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów deklaruje wsparcie w zabieganiu o kolejne środki rządowe, dzięki którym będzie można przeprowadzić wszystkie etapy inwestycji w infrastrukturę sportowa przy stadionie KS Górnika Polkowice. Parlamentarzysta podkreślił dobrą pracę samorządu polkowickiego przygotowującego wnioski o rządowe dotacje. Na walory funkcjonalne mającego powstać boiska zwracał uwagę Emilian Lachowicz, reprezentujący wykonawcę inwestycji, tj. firmę Panorama Obiekty Sportowe. Zobacz nasze video.

Podczas briefingu prasowego w miniony piątek włodarz Polkowic zwracał uwagę na istotne znaczenie, jakie dalsza rozbudowa infrastruktury sportowej w gminie. Jest ona potrzebna, aby klub mógł rozwijać się nadal, aby sukcesy zarówno pierwszej drużyny, ale także sukcesy Akademii Piłkarskiej, mogły być kontynuowane. Po drugie chciałbym mocno zaznaczyć, że projekt rozbudowy stadionu KS Górnik Polkowice uzyskał akceptację ministra sportu. To projekt dobry i bardzo dobrze przygotowany – podkreślił burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Z nowej inwestycji sportowej cieszy się środowisko polkowickiego klubu sportowego. Prezes KS Górnik Waldemar Jedynak akcentował, że boisko będzie wykorzystywane nie tylko do treningów pierwszego zespołu występującego obecnie w II lidze piłkarskiej, ale także wszystkich drużyn młodzieżowych oraz mieszkańców, oczywiście poza wyznaczonymi godzinami treningów dla klubu.

Rozbudowa obiektów sportowych w Polkowicach to już nie tylko ambitne zamierzenie miejscowego samorządu i oczekiwanie miłośników sportu, ale już realny i wdrożony projekt inwestycyjny.

Dariusz Nowakowski

Foto: polkowice.eu

Gmina Głogów dołącza do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego – inicjatywa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwija się

Poprzedni artykuł

Płatności mobilne w Polsce po 4 latach: 30 banków i ponad 4 mln kart w użyciu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like