Fot. UG Polkowice

Polkowice zajęły pierwsze miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska konkursie ,,Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” – edycja 2021. Nagrodą jest statuetka Ministra Klimatu i Środowiska, dyplom oraz czek na 10 tysięcy złotych.

Jak podają władze gminy Polkowice zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w kategorii do 100 tysięcy mieszkańców – zrównoważony transport, przyniósł projekt „Zakup bezemisyjnego taboru autobusowego dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice” oraz projekt „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”. Inwestycje te, jak podkreśla Urząd Gminy Polkowice przyczyniają się do obniżenia zanieczyszczeń powietrza i zmniejszenia ruchu samochodowego, a przez to do poprawy stanu środowiska w Polkowicach.

– Cieszy to, że nasze działania zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Miasto z Klimatem to miejsce, w którym realizując inwestycje dbamy o środowisko przyrodnicze, a przez to stwarzamy warunki do tego, aby mieszkańcom żyło się dobrze i bezpiecznie. To miejsce zielone, czyste, w którym żyje się w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i do tego dążymy – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Warsztaty florystyczne dla dziadków i wnuków

Poprzedni artykuł

Głogów: Po pijaku groził byłej partnerce i chciał podpalić altanę. Teraz w więziennej celi może spędzić nawet 5 lat

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like