Fot. UG Polkowice

28 października rozpoczęły się prace nad rewitalizacją parku przy ulicy Kopalnianej w Polkowicach. Ich zakończenie planowane jest wiosną przyszłego roku. Funkcja parku w przyszłości będzie nieco inna niż pozostałych takich miejsc w mieście. Nie będzie tu na przykład miejsca na koncerty czy inne wydarzenia o charakterze rozrywkowym.

– Ten park jest miejscem szczególnym, nie tylko ze względu na swoje walory przyrodnicze. Bardzo istotnym jest też fakt, że w tym miejscu znajdował się kiedyś cmentarz ewangelicki. Dlatego wszelakie prace projektowe oraz wykonawcze będą się odbywać w taki sposób, aby uszanować to miejsce – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Jak zapewniają lokalne władze samorządowe  to będzie park, który będzie służył wyciszeniu i odpoczynkowi. Będzie także miejscem edukacji, bo pojawią się tutaj ścieżki dydaktyczne oraz tablice informacyjne, przypominające o dawnym przeznaczeniu tego miejsca.

– Utrzymane w swoim dotychczasowym biegu ciągi komunikacyjne będą wykonane częściowo z kostki granitowej, częściowo z mineralnej. Na obrzeżach parku pojawi się ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, łącząca ścieżkę rowerową na ulicy Ogrodowej ze ścieżką na ulicy Kopalnianej. Na terenie modernizowanego parku pojawią się również nowe lampy oświetleniowe (20 szt.), ławki parkowe (20 szt.) oraz infrastruktura towarzysząca. Będą to między innymi stojaki na rowery czy kosze na śmieci, ale także tablice informacyjne – informuje  Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji UG Polkowice.

 

Lubin: Spektakl „Same plusy”, czyli Bridget Jones w polskiej wersji

Poprzedni artykuł

W kinach króluje „Diuna” – ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like