Głogowski samorząd miejski corocznie wspiera miejscowy oddział pogotowia ratunkowego. W tym celu przekazuje środki z budżetu gminy na niezbędne zakupy sprzętu.

W ramach tegorocznej umowy już zrealizowano umowę na zakup doposażenia dla filii Pogotowia Ratunkowego w Głogowie. Trafiło tam krzesełko transportowe FAST z odpinanym mechanicznym systemem trakcyjnym z kocem bakteriostatycznym, cztery ciśnieniomierze, akumulator litowy do defibrylatora, czujniki – klipsy palcowe dla dorosłych i dzieci. Zakupy te kosztowały prawie 33 tys. zł.

Kupujemy sprzęt na wniosek pogotowia, bo ratownicy najlepiej wiedzą czego im potrzeba – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. W 2018 roku miasto zakupiło dla pogotowia ratunkowego urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Lukas z wyposażeniem o wartości 55 tys. zł. W roku 2019 dotacja w kwocie 300 tys. zł przeznaczona została na zakup ambulansu i 8 tys. zł na zakup krzesełka kardiologicznego. W ubiegłym roku 53 tys. zł przeznaczono na zakup masażera.

Rozpoczął się Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – pierwszy taki spis miał miejsce 100 lat temu

Poprzedni artykuł

Puczyści przegrali 18 do zera! Paweł Wybierała wyrzucony z zarządu województwa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like