• Policjanci z drogówki głogowskiej zwrócili uwagę na samochód poruszający się ulicą nieprawidłowo jadąc… pod prąd. Kiedy podali kierowcy sygnały do zatrzymania się i kontroli, ten przyspieszył i zaczął uciekać.

W czasie pościgu kierowca złamał wiele przepisów ruchu drogowego, jechał z prędkością momentami nawet 140 km/h w terenie zabudowanym, wymuszał pierwszeństwo. Po kilku minutach pościgu policjanci zablokowali jego pojazd. Kierowca został obezwładniony i zatrzymany. Był trzeźwy, ale badanie testerem narkotykowy wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy.

Okazało się, również, że jest poszukiwany listem gończym, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności. Pojazd, którym uciekał, nie był nigdzie zarejestrowany. Za niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pod wpływem środków odurzających 47-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenia drogowe jakie popełnił podczas ucieczki przed kontrolą policyjną.

  • Głogowscy policjanci odnotowali w ostatnim okresie wzrastającą ilość nietrzeźwych kierowców.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących, głównie rowerzystów. Swoim zachowaniem oraz brakiem wyobraźni stwarzają realne zagrożenia wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Policyjny patrol pełniący służbę w jednej z miejscowości na terenie powiatu głogowskiego, postanowił dokonać kontroli dziwnie zachowującego się kierowcy samochodu osobowego. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Okres letni i wysoka temperatura nie zwalniają z myślenia i brania odpowiedzialności za swoje zachowanie szczególnie, gdy chodzi o życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzez: KPP Głogów

Terytorialsi są blisko nas – warto do nich dołączyć

Previous article

Jak radzą sobie drużyny z Zagłębia Miedziowego na finiszu rozgrywek?

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like