Policjanci legnickiej drogówki pełniąc służbę na autostradzie A-4 zauważyli tworzący się zator drogowy.
Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby sprawdzić, czy nie doszło do jakiejś kolizji czy wypadku. Kiedy mundurowi dojechali do początku zatoru, zauważyli na lewym pasie unieruchomiony pojazd marki Seat ze zgaszonymi światłami, a w środku… śpiącego mężczyznę. Funkcjonariusze obudzili 26-latka, który był kompletnie zdezorientowany. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć, co tu robi i dlaczego zatrzymał swój pojazd na autostradzie i postanowił iść spać.
Podczas sprawdzenia mężczyzny, policjanci znaleźli przy nim szklaną lufkę oraz opakowanie z zawartością suszu. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Z uwagi na podejrzenie, że 26-latek można znajdować się pod wpływem narkotyków, przeprowadzono badanie narkotesterem na obecność narkotyków w organizmie, które wykazało obecność środków odurzających z grupy cannabis. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd usunięto dzięki pomocy drogowej.
26-letniego mieszkańca Jawora zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty i przed sądem już będzie musiał wytłumaczyć się z tego, dlaczego zdecydował się zasnąć w swoim samochodzie i „zaparkować” auto na lewym pasie A-4. Zwłaszcza, że było już ciemno. Stworzył tym samym niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Jesień w pełni. Większość ludzi dokonuje zakupu węgla. Na stronach internetowych poszukują tzw. „okazji”, aby w dobrej cenie dokonać zakupu opału. Legniccy policjanci apelują, aby weryfikować firmy bądź osoby oferujące sprzedaż opału i nie dać się oszukać.
Wiele osób szuka taniego węgla na zimę, aby ogrzać swoje domy. Niestety chęć kupna opału wykorzystują oszuści, którzy oferują węgiel w bardzo korzystnej cenie i obiecują szybką dostawę. W rzeczywistości to naciągacze, którzy w nielegalny sposób wzbogacają się na ludzkiej łatwowierności i krzywdzie.
Jak kupić węgiel bezpiecznie:
- Nie wierzmy we wszystko co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena – to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.
- Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
- Nie warto wierzyć w każde ogłoszenie zamieszczane w popularnych serwisach internetowych. Część z nich jest tworzona przez oszustów chcących w szybki sposób wzbogacić się naszym kosztem.
- Należy dokładnie sprawdzić ofertę i wiarygodność firmy, przeczytać opinie, sprawdzić oficjalną stronę internetową, skontaktować się z pracownikiem.
- Oszuści tworzą kopie stron internetowych firm zajmujących się sprzedażą opału. Należy dokładnie przyjrzeć się adresowi strony, ponieważ bardzo często w nazwie domeny znajduje się literówka albo przekręcona czy niepełna nazwa firmy. Najlepiej samodzielnie wpisać adres w oknie przeglądarki, ponieważ w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające firmy.
- Opłacając zamówienie najlepiej korzystać z opcji zapłaty przy odbiorze, a jeśli dostępna jest tylko opłata online, należy zwrócić uwagę czy połączenie internetowe do bankowości mobilnej jest bezpieczne.
- Nie należy odpowiadać również na tzw. super oferty przesyłane SMS-em lub e-mailem. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy znajdujących się w takich wiadomościach linków, nie pobierajmy też załączników.
- Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Uważajmy też na tzw. okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie daj się oszukać!
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl