• Na ul. Złotoryjskiej w Legnicy doszło do potrącenia dwóch pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia ojciec z córką trafili do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, kierująca pojazdem osobowym 59-letnia mieszkanka Legnicy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła mężczyznę i jego córkę, którzy prowadząc obok siebie rowery kończyli już przechodzenie przez przejście. W wyniku tego zdarzenia piesi doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

To kolejne poważne zdarzenie drogowe na terenie naszego miasta, gdzie kierujący pojazdami nie widzą pieszych, którzy przechodzą przez oznakowane przejścia dla pieszych. Z uwagi na szybko zapadający zmrok i porę roku najbardziej niebezpieczną dla pieszych warto przypomnieć kierowcom, że oznakowane przejście dla pieszych zobowiązuje go do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Apel o ostrożność i rozwagę trzeba skierować do pieszych, aby nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych, kiedy mamy światło zielone należy upewnić się, czy kierujący, który jedzie w naszym kierunku zdąży wyhamować. Oczywiście pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale zawsze kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu, którzy nie zawsze stosują się do obowiązujących przepisów. Jako piesi podwójnie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, ponieważ w przypadku zderzenia z pojazdem nie ochronią nas przed obrażeniami ciała pasy bezpieczeństwa ani poduszka powietrzna lub karoseria pojazdu.

Zachęcamy również do noszenia przez pieszych odblasków. Podczas jesieni na dworze co chwilę zmieniają się warunki atmosferyczne, które niejednokrotnie wpływają na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież.

Poniżej publikujemy zdjęcia jak widzi kierowca samochodu osoby ubrana na ciemna, a jak kiedy mają założone odblaski.

 

  • Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ulicy Jaworzyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym.

Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu nie miał przy sobie prawa jazdy. Szybko wyszło na jaw, że uprawniania do kierowania zostały mu zatrzymane kilka lat wcześniej a sąd wobec 41-latka zastosował trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ponadto okazało się, że legniczanin jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. Kierującego osadzono w policyjnym areszcie, gdzie został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 8 miesięcy oglądając świat zza krat. Ponadto za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu jego prowadzenia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Spocznij! W tył zwrot! Do nowych zadań rozejść się!

Poprzedni artykuł

Polskim traktorem przez świat – może i niezbyt szybko, ale za to jak oryginalnie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like