Kilka dni temu około godz. 22. legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad małoletnim dzieckiem.

Na miejsce natychmiast udał się patrol Wydziału Ruchu Drogowego, aby sprawdzić tą informację. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce w mieszkaniu zastali 36-letnią kobietę oraz jej 19-miesięczną córeczkę. W trakcie rozmowy policjanci zauważyli, że zachowanie kobiety było niepokojące. Była zdenerwowana, nie potrafiła skupić się na rozmowie i logicznie wytłumaczyć. Policjanci zbadali 36-latkę alkomatem, który wykazał, że faktycznie jest nietrzeźwa. Miała ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Mała dziewczynka została przebadana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego i przekazana do Pogotowia Opiekuńczego. Natomiast nietrzeźwa matka została zatrzymana i trafiła na noc do policyjnego aresztu. Dziecko zostało przekazane do Pogotowia Opiekuńczego.

Kolejnego dnia funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przedstawili legniczance zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utarty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Kochają swoją pracę

Poprzedni artykuł

Potrzebny jest nowoczesny i silny ośrodek leczenia chorób onkologicznych – nowe Dolnośląskie Centrum Onkologii radykalnie wzmocni jakość diagnostyki i terapii

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like