• W ubiegłym tygodniu policjanci kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który zajmował się produkcją narkotyków.

W zajmowanym mieszkaniu wykryto trzy namioty i profesjonalnie przygotowaną plantację konopi za specjalistycznymi lampami, wentylatorami i nawozami. Policjanci zabezpieczyli ponad 50 krzewów konopi w końcowej fazie wzrostu oraz część ściętych i wysuszonych łodyg z kwiatostanami oraz około 2,5 kg przygotowanego gotowego suszu roślinnego.

Funkcjonariusze oszacowali, że z ujawnionej plantacji można było uzyskać niemal 5 tys. porcji rynkowych narkotyku o wartości blisko 100 tys. zł. Wobec zatrzymanego „ogrodnika” zajmującego się uprawą roślin zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w kwocie 25 tyś. złotych. Za posiadanie, przygotowanie i wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu 21-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podczas pełnienia służby w Legnicy, na ulicy Muzealnej, zatrzymali do kontroli drogowej auto osobowe.

Funkcjonariusze podczas legitymowania 27-latka, zwrócili uwagę na jego powiększone źrenice i ciągłe unikanie kontaktu wzrokowego. Mundurowi mając przypuszczenie, że mężczyzna może być, pod wpływem narkotyków, przeprowadzili mu badanie narkotestem. Już po chwili, test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał pozytywny wynik na zawartość narkotyków z grupy amfetamina/metamfetamina. W trakcie przeszukania legniczanina policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.

27-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązującego prawa za posiadanie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dobre wieści dotarły na zamkowe wzgórze

Poprzedni artykuł

Mikroogródek bioróżnorodności – pozytywna ekologiczna inicjatywa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like