• Mundurowi w trakcie pełnienia służby podjęli interwencję wobec grupy osób siedzących na ławce. Mężczyźni nie utrzymywali między sobą odpowiedniego dystansu społecznego, co niezgodne jest z aktualnymi obostrzeniami.

Podchodząc do mężczyzn zauważyli, że jeden z nich gwałtownie schował rękę do kieszeni bluzy i zaczął się nerwowo rozglądać. Takie zachowanie wskazywało, iż może być w posiadaniu rzeczy prawnie zabronionych, co potwierdziły dalsze czynności funkcjonariuszy. Podczas przeszukania 19-latka ujawnili przy nim susz roślinny koloru zielono-brunatnego umieszczony w opakowaniu po gumach do żucia.

Legniczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a zabezpieczoną substancję poddano wstępnemu badaniu. Okazało się, że jest to niemal 20 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a susz roślinny poddano badaniu i zabezpieczono. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Około godziny 15:25 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji na ulicy Jagiellońskiej w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę auta osobowego.

Podczas legitymowania 26-latek od razu przyznał się funkcjonariuszom do zażywania środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków przeprowadzono badanie narkotesterem, który wskazał wynik pozytywnym dla środków z grupy amfetaminy/metamfetaminy. W czasie kontroli policjanci zwrócili również uwagę na pasażera samochodu. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że jest poszukiwany przez Wydział do Walki Przestępczością Przeciwko Mieniu.

26-latka przewieziono do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do dalszych badań. Pojazd usunięto z drogi pomocą drogową, a poszukiwanego mężczyznę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. W toku prowadzonego postępowania policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili 27-letniemu mieszkańcowi Legnicy 9 zarzutów dotyczących włamań i usiłowań włamań do obiektów handlowych i usługowych na terenie Lubina i Legnicy. Łupem mężczyzny padły wyroby tytoniowe, artykuły spożywcze, pieniądze, laptop, artykuły sportowe, odzież, obuwie, torebki oraz maszyny do tatuażu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia.

Poprzez: KMP Legnica

Innowacyjne urządzenia medyczne – w dobie pandemii są niezastąpionym wsparciem

Poprzedni artykuł

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” – ruszyły zapisy do ogólnopolskiego konkursu dla kół gospodyń wiejskich

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like