Fot. W.Petera

Dla władz samorządowych Polkowic ochrona środowiska jest jednym z najważniejszych priorytetów. Dobrym krokiem w tym kierunku jest uchwalony przez radę miejską  „Programie ochrony środowiska dla gminy Polkowice na lata 2021 – 2025 z perspektywą na lata 2026-2029”.

– Celem Programu jest realizacja działań zmierzających do utrzymania lub poprawy środowiska na terenie naszej gminy – mówi Małgorzata Kalus – Chiżyńska, dyrektor wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w urzędzie gminy.

Jak podaje UG Polkowice dokument  ten zawiera dziewięć obszarów działania na rzecz środowiska, w których są zadania zarówno dla gminy czy jednostek zewnętrznych, jak i mieszkańców. Wspólnym dla wszystkich wymienionych powyżej zadaniem jest edukacja ekologiczna. Kolejnym –  adaptacja do zmian klimatu. Jak sami możemy w tym pomóc?

Istotnym zadaniem jest poprawa jakości powietrza, a z tym wiąże się przede wszystkim wymiana pieców. Ważne są też takie nawyki, jak korzystanie z komunikacji zbiorowej czy wspólne dojazdy do pracy jednym samochodem. Kolejne zadania dotyczą, między innymi, gospodarki odpadami i zagrożenia poważnymi awariami.

– Uchwalony przez radę miejską „Program ochrony środowiska…” obejmuje pięć lat, tj. do 2025 roku, z perspektywą na cztery kolejne lata, i będzie aktualizowany w zależności od potrzeb – informuje Roman Tomczak, rzecznik  prasowy UG Polkowice.

 

Lubin – Kto pracuję w Wigilię ?

Poprzedni artykuł

Marcin Krzyżanowski: „Zdrowie jest nadrzędnym celem naszej pracy w samorządzie Dolnego Śląska” [STUDIO FAKTY]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like