Obchody Barbórki w Polkowicach

Centralne obchody barbórkowe w tym roku będą organizowane w Lubinie, jednak w Polkowicach również szykuje się świętowanie. W niedzielę, 4 grudnia na polkowickim rynku będzie na mieszkańców czekało wiele atrakcji.

Uroczystości rozpoczną się o 11.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Górnikom Polskiej Miedzi”. Następnie odbędzie się msza św. w intencji górników w kościele pw. św. Barbary. Od godziny 16.00 rozpoczniemy część artystyczną. W programie zaplanowano m.in. występy mieszkańców, quiz wiedzy o górnictwie czy warsztaty dla bajtli „Stwórz swoje własne czako”. Główną atrakcją dnia jest koncert zespołu ENEJ, który odbędzie się o godz. 17.00. Wydarzenie zakończy występ DJ Raffa.

Fot. UG Polkowice

Z okazji Barbórki, górniczego święta które jak żadne inne spaja i łączy wszystkich mieszkańców gminy Polkowice – Serca Zagłębia Miedziowego, składam na ręce całej Górniczej Braci najserdeczniejsze życzenia zdrowia, bezpiecznej i spokojnej pracy oraz życiowego powodzenia – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Dziękuję Wam za Waszą trudną i niebezpieczną, ale jakże potrzebną pracę, bez której ekonomiczny i społeczny krajobraz naszej gminy nie byłby taki sam. Niech szczęście i pomyślność gości w Waszych rodzinach, niech spełniają się Wasze plany i ambicje, a przyszłość niech przyniesie Wam same dobre dni. Barbórka to także dzień szczególnego zawierzenia całego górniczego stanu opiece Waszej patronki. Niech zatem święta Barbara zawsze wspiera Was we wszelkich wyzwaniach i otacza swoją opieką. Tej niedzieli będziemy wspólnie oddawali cześć etosowi górniczego trudu, spotykając się na uroczystościach barbórkowych przy pomniku „Górnikom Polskiej Miedzi”, na które już teraz zapraszam. Szczęść Boże!

 

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

katering timcatering

Ostatnie aktualności