Nowy rok szkolny to zawsze wiele wyzwań, które stoją przed uczniami i nauczycielami, ale również dyrektorami.
W szeregach kadry zarządzającej plackami oświaty Powiatu Polkowickiego zaszły zmiany. Od września w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy dyrektorem jest Sylwia Szeliga-Gawrońska, natomiast w Powiatowym Ośrodku Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego Wiesław Ksenycz. Nowi dyrektorzy zostali wybrani w drodze konkursu, jednak formalnie z dniem 1 września obejmują swoje stanowiska. Oboje z tymi placówkami byli związani już wcześniej – Sylwia Szeliga-Gawrońska jako wicedyrektor ds. liceum ogólnokształcącego, a Wiesław Ksenycz pracował w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego jako doradca metodyczny.
Cieszę się bardzo i wierzę, że te nominacje przyczynią się do kontynuacji rozwoju naszych placówek. Jestem przekonany, że doświadczenie zawodowe będzie tu kluczem do sprawnego zarządzania i właściwego zdiagnozowania potrzeb na przyszłość – podkreśla starosta polkowicki Kamil Ciupak.
- Sylwia Szeliga-Gawrońska to wieloletni nauczyciel w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, gdzie uczy języka niemieckiego. Sylwia Szeliga-Gawrońska to absolwentka Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W roku 2021 r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie oświatą na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Akademii Przywódców Liderów Oświaty. Od 19 lat związana ze szkołą. Od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2024 r. wicedyrektor ds. Liceum Ogólnokształcącego. Nauczyciel dyplomowany. Odznaczona brązowym medalem za długoletnią służbę. Egzaminator egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Koordynatorka wielu projektów unijnych realizowanych w ramach programu Erasmus+, promujących międzynarodową współpracę i mobilność edukacyjną. Zapewnienie uczniom innowacyjnej, interdyscyplinarnej i dostosowanej do potrzeb współczesnego świata edukacji na najwyższym poziomie. Tworzenie środowiska wspierającego uczniów w odkrywaniu i rozwijaniu ich pasji, talentów i zainteresowań. Spersonalizowane podejście do nauczania. Tworzenie społeczności opartej na szacunku, zaufaniu i współpracy między uczniami, nauczycielami, rodzicami i lokalnymi partnerami. Tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do myślenia poza schematami i do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Inwestowanie w rozwój zawodowy nauczycieli, aby byli oni inspirującymi liderami edukacji.
- Wiesław Ksenycz to absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, mgr filologii romańskiej. Ukończył podyplomowe studia w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie Zarządzanie w Oświacie. Ukończył studia pierwszego stopnia w Wyższej Szkole Filologicznej, filologia angielska. Laureat grantów Ministerstwa Edukacji Narodowej: Międzynarodowy Staż Doskonalenia Zawodowego na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-La-Neuve, Belgia oraz w ramach programu Socrates, Międzynarodowy Staż Doskonalenia Zawodowego w Szkole Języków Obcych „Accord” w Paryżu. Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie awansu zawodowego Egzaminator maturalny Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu dla przedmiotu: język francuski. Egzaminator egzaminu ósmoklasisty Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu dla przedmiotu: język angielski. Dodatkowe kwalifikacje do języka hiszpańskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz andragogiki. Od ponad 20 lat związany z oświatą w powiecie polkowickim jako doradca metodyczny w Powiatowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4. Był także zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie oraz Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Głogowie. W obszarze zainteresowań nowego dyrektora wysokie miejsce zajmują: edukacja włączająca, wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniów szczególnie uzdolnionych, innowacyjne rozwiązania metodyczne, kompetencje kluczowe oraz wszechstronny rozwój dzieci, młodzieży i nauczycieli. W wolnym czasie uprawia sport, szczególnie tenis.
Poprzez: powiatpolkowicki.pl