W ostatnich dwóch latach Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazała Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu ponad 1 mln zł dofinansowania.

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansowała w ostatnim czasie zakupy sprzętu dla Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Cyfrowy aparat RTG i mammograf z osprzętem służą mieszkańcom Zagłębia Miedziowego.

Prawidłowa diagnostyka wpływa na cały proces leczenia, dlatego sprzęt medyczny dobrej jakości jest niezbędny w szpitalach. Wsparcie dla placówki w Głogowie doskonale wpisuje się w misję Fundacji, która działa m.in. dla lokalnych społeczności. Tak powinno wyglądać działanie i tak powinien funkcjonować biznes odpowiedzialny społecznie – mówi prezes zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A. Jarosław Twardowski.

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przeszło gruntowną modernizację. Wieloetapowa inwestycja dobiegła końca i została oddana do użytku. Na te prace wydano ponad 4 mln zł. Dodatkowo szpital finansowo wsparła Fundacja KGHM. Dobre wyniki pozwalają się dzielić i wspierać lokalne inicjatywy w Zagłębiu Miedziowym. Bezpieczeństwo i zdrowie to dla ludzi sprawy najważniejsze i właśnie takie projekty zyskują przychylność Fundacji. Spółka, w tym specyficznym czasie utrzymuje produkcję i nie zwalnia tempa. Również, jeśli chodzi o projekty społeczne na Dolnym Śląsku – powiedział prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Mieszkańcy powiatu głogowskiego nie tylko skorzystają z nowoczesnego sprzętu medycznego dofinansowanego m.in. przez Fundację KGHM Polska Miedź S.A. W Centrum wykonywanych jest średnio 45 tys. zdjęć rocznie zarówno dla pacjentów szpitala, jak i pacjentów ambulatoryjnych i komercyjnych. Teraz personel ma do dyspozycji cyfrowy aparat RTG i mammograf.

Jak utrzymać ciało w zdrowiu? Jak je leczyć w przypadku chorób? Fizjoterapia – studia dla Ciebie

Poprzedni artykuł

„Zielone” źródła białego światła – w gminie Lubin jaśniej, taniej i ciekawiej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: