Po wakacjach ruszy kolejna linia autobusowa z Polkowic do Lubina. Tym razem trasa prowadzić będzie przez sołectwa Sobin, Nowa Wieś Lubińska oraz Jędrzychów.

Docelowym punktem będzie pętla autobusowa przy cmentarzu w Szklarach Górnych, skąd odjeżdżają bezpłatne autobusy do Lubina.

– Uruchomienie tej trasy było odpowiedzią na potrzeby mieszkańców wiejskiej części gminy Polkowice. Dzięki połączeniu ze Szklarami Górnymi zyskamy kolejną bezpłatną linię komunikacyjną do Lubina – informuje Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i komunikacji.

Uruchomionych zostanie 8 połączeń. Trasę do Szklar Górnych obsługiwać będzie Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. Koszty obsługi trasy będą leżały po stronie obu gmin. Finansowanie zostanie podzielone analogicznie co do przebiegu granic administracyjnych.

Futbolowe legendy zjadą do Polkowic – „Górnik” wraca rozgrywek centralnych

Previous article

Musi być bezpieczniej – od jutra remont skrzyżowania na „12-tce” z Głogowa

Next article

1 Comment

  1. […] uruchomieniu połączenia z Grębocicami, od niedawna z Polkowic można dojechać autobusem miejskim do Lubina. Komunikacyjny postęp w „Sercu Zagłębia Miedziowego” to jeden z priorytetów burmistrza […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like