W zgiełku, nadmiarze, w zatrzęsieniu doznań jakie niesie nasze życie, cisza zawsze uszczęśliwia.

Nocna Cisza daje szczęście na wielu poziomach. Spragnionego świątecznych uniesień napoi tęskną kolędową frazą. Głodnego jazzowych wrażeń nakarmi odważną reharmonizacją tematów znanych nam od kołyski. Nieuważnych ukoi aurą. I to czasami wystarczy. (…). Nie pytajcie przeto: czemu kolędy? Czy nie mamy dość już ich niezliczonych wersji? Odpowiedzą Wam celnie słowa Keitha Jarretta, który sięga od lat po, zdawało się zgrany do cna, bukiet starych amerykańskich piosenek: „Nieważne co. Ważne: jak”.

Tradycyjne kolędy i pastorałki, a także współczesne melodie świąteczne przełożone na oryginalny i charakterystyczny język znakomitych polskich gitarzystów jazzowych: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. Ten duet, w ostatnich latach oczarował odbiorców swoim filmowym, nominowanym do Nagrody Muzycznej Fryderyk projektem „Celuloid”, ponownie podjął się opracowania znanych wszystkim tematów – tym razem w odsłonie świątecznej. W barwnych odcieniach różnorodnych gitar usłyszymy między innymi „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mizerną cichą”, „Anioł pasterzom mówił”, czy skomponowaną przez Krzysztofa Komedę „Szarą kolędę”.

Koncert „Nocna cisza” – wtorek – 15 grudnia 2020 – godz. 19:00 – na stronie online.teatr-capitol.pl – program odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, ale z powodu zamknięcia teatrów – bez publiczności – kod w cenie 10 zł można kupić na stronie bilety.teatr-capitol.pl, sprzedaż zamykana jest na godzinę przed rozpoczęciem streamingu

„Nadija” – z kolędami (online)

Poprzedni artykuł

„Wujek 81. Czarna ballada” – spektakl (online) poruszający serca

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like