• Po godz. 2. w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali skierowani do miejscowości Spalona, gdzie doszło do incydentu drogowego.

Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem osobowym 19-letni mieszkaniec Legnicy, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w zaparkowany inny pojazd osobowy. Dodatkowo młody mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że bardzo młody mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień i jazdę z nadmierną prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, został na miejscu ukarany mandatami karnymi.

  • Obok codziennego reagowania na zdarzenia drogowe, legnicka policja prowadzi też kontrole autobusów. Funkcjonariusze sprawdzają, czy w środkach publicznego transportu zbiorowego ilość osób nie przekracza połowy miejsc siedzących.

W związku z epidemią koronawirusa ograniczono liczbę osób, która może się poruszać wewnątrz jednego pojazdu. W związku z nowymi przepisami policjanci kontrolują komunikację zbiorową i osoby poruszające się nią. Policjanci sprawdzają, czy w środkach publicznego transportu zbiorowego ilość osób nie przekracza połowy miejsc siedzących. Te wszystkie działania prowadzone są dla bezpieczeństwa nas wszystkich, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

Te wszystkie działania prowadzone są dla bezpieczeństwa mieszkańców, dla naszego wspólnego dobra, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego o rozsądek i odpowiedzialność. Pamiętajmy, aby stosować się do wydawanych poleń oraz zaleceń. Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie.

Poprzez: KMP Legnica

Podglądam Lewandowskiego

Poprzedni artykuł

Rynek wreszcie będzie miał gospodarza – lubiński ratusz ma nowy pomysł / AKTUALIZACJA: 2.04.2020 – 10:33

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like