Wieczorem minionej soboty policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego incydentu drogowego. Doszło bowiem do zderzenia samochodu osobowego z autobusem miejskim w Lubinie.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 46-letni kierujący samochodem osobowym marki na alei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Skutek brawury był taki, że najechał swoim autem na tył autobusu komunikacji miejskiej, którym podróżowało około 40 osób. W swoim pojeździe mężczyzna przewoził trzy osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zarówno pasażerom autobusu, jak i samochodu osobowego.

Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że kierowca osobówki był pijany. Miał w swoim organizmie 1,47 promila. Ponadto, w chwili zdarzenia mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, bo wcześniej zostały mu zabrane. Skrajnie nieodpowiedzialny 46-latek, mieszkaniec Lubina, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie również odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej i poniesie koszty związane z naprawą uszkodzonego autobusu.

Poprzez: KPP Lubin

Legniccy zawodnicy zawojowali Czechy – imponujące wyniki na międzynarodowych zawodach karate – teraz czas na Japonię

Poprzedni artykuł

Polkowicka „Srebrna Muza”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: