To nie był prima-aprilisowy żart. Od 1 kwietnia br. na trasie Polkowice – Grębocice działają bezpłatne połączenia autobusowe.

Już w pierwszych kursach z połączenia korzystało wielu pasażerów, zarówno wyjeżdżających do Grebocic, jak i do Polkowic. Przejazd z przystanku autobusowego koło Kina do stacji kolejowej w Grębocicach zajął prawie 30 minut. Bezpłatne połączenia autobusowe pomiędzy Polkowicami i Grębocicami obejmują na razie cztery pary połączeń dziennie, dostosowanych godzinowo do potrzeb mieszkańców obu gmin. W planach jest rozwijanie rozkładu jazdy o następne połączenia w zależności od realnych potrzeb i sugestii mieszkańców obu gmin.

Z dworca kolejowego w Grębocicach odjeżdżają pociągi m. in. do Wrocławia i Zielonej Góry. Komunikacja autobusowa ma zatem przybliżyć mieszkańcom Polkowic dostęp do połączeń kolejowych, o czym pisaliśmy już w naszym portalu.

W inauguracyjnym przejeździe wzięli udział m. in. burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, wójt Grębocic Roman Jabłoński oraz starosta polkowicki Kamil Ciupak. Na peronie stacji kolejowej w Grębocicach, podczas briefingu prasowego samorządowcy przypomnieli genezę współpracy obu gmin oraz omówili plany dalszej współpracy w zakresie rozwijania bezpłatnej komunikacji autobusowej na terenie Powiatu Polkowickiego.

FOT: UM Polkowice

Legniczanie mówią STOP nachalnym sprzedawcom – inicjatywa przyjmuje się

Previous article

Nasz Ojciec Święty – czuwanie modlitewne w Legnicy o godz. 21:00

Next article

3 Comments

  1. […] uruchomionym niedawno połączeniu z Grębocicami, teraz można dojechać autobusem do Lubina. W obu kierunkach polkowiczanie zyskują dostęp do […]

  2. […] uruchomieniu połączenia z Grębocicami, od niedawna z Polkowic można dojechać autobusem miejskim do Lubina. Komunikacyjny postęp w […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like