Lubińscy policjanci prowadząc prewencyjne działania pn. „Trzeźwy poranek” ujawnili trzy osoby, które pomimo tego, że wcześniej piły alkohol, zdecydowały się na jazdę samochodem.

Działania policjantów z lubińskiej drogówki, ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu. Jak wynika z danych policji, pijani kierowcy są nadal bardzo często sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • Pierwszy nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po godzinie 7. rano w jednej z miejscowości na terenie gminy Rudna. Mężczyzna kierował samochodem osobowym. Badanie alkoholu w jego organizmie wykazało blisko promil. Policjanci sprawdzili także dane 28-latka w policyjnych systemach. Okazało się, że kierujący mimo młodego wieku, posiada dożywotni (!) zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Drugi skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy komisariatu Policji w Ścinawie. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec tej miejscowości, który dobrze jest znany miejscowym stróżom prawa. Badanie alkomatem u tego mężczyzny wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak szybko się okazało, 26-latek również posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Lubinie.
  • Trzeci z kierujących, który tego dnia wpadł w ręce lubińskiej drogówki, został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Małomickiej w Lubinie. Alkomat u tego mężczyzny wykazał blisko pół promila alkoholu w jego organizmie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast niestosowanie się do zakazu sądowego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Siadając „za kółko” naszego samochodu będąc nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających, musimy liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Jeżeli podczas kontroli okaże się, że kierowca jest pijany może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15, a także 10 pkt karnych.

Poprzez: KPP Lubin

Biały kruk w ratuszowej wieży

Previous article

Automarket.pl – PKO BP wchodzi na rynek aut używanych z… dostawą do domu [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like