„Nasza przyszłość jest zielona” – to tytuł komiksu wydanego przez Komisję Europejską, w którym w przystępny sposób zostały przedstawione najważniejsze cechy Europejskiego Zielonego Ładu oraz kluczowe wyzwania z jakimi przychodzi nam się mierzyć — od zmian klimatu, poprzez tematy żywności ekologicznej i ochrony bioróżnorodności, aż po zanieczyszczenie środowiska.

– Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom powstał plan działania Europejski Zielony Ład. Ma on pomóc przekształcić UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę, która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto oraz w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów i żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle – informuje Komisja Europejska.

Europejski Zielony Ład będzie finansowany ze środków stanowiących jedną trzecią kwoty 1,8 bln euro przeznaczonej na inwestycje w ramach planu odbudowy NextGenerationEU oraz ze środków pochodzących z siedmioletniego budżetu UE.

Komiks w całości po polsku, dostępny jest na stronie Komisji Europejskiej

Legnica: znaczące postępy w budowie układu komunikacyjnego

Poprzedni artykuł

Nowy obowiązek dla właścicieli lub zarządców nieruchomości – Rejestracja źródeł ogrzewania

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like