Wizerunek trojga superbohaterów zdobi ścianę bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach. Mural jest wyrazem wdzięczności dla służb mundurowych i medycznych, które stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Przedstawia trzy postacie: ratowniczkę medyczną, strażaka i policjantkę, których cienie układają się w kształt superbohaterów, znanych z popularnych komiksów. Rozpościera się na imponującej powierzchni 200 mkw. Aby ją wypełnić, troje artystów pracowało przez cztery dni, zużywając około 60 litrów farby.

W ten sposób dziękujemy naszym bohaterom. Ratowniczka medyczna, strażak i policjantka, to trzy postacie, ale jeden symbol. Symbol tych wszystkich, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, a w czasie kryzysu epidemicznego chronili nasze życie i zdrowie – mówił burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Ogromny i efektowny mural, choć jest bezpośrednią formą podziękowania służbom za ich codzienny trud i służbę pełnione w tak trudnym dla nas wszystkich okresie, jest tylko początkiem bardzo konkretnej pomocy samorządu dla służb – zapowiedział burmistrz Łukasz Puźniecki, który wręczył symboliczny czek o wartości 1 mln zł służbom ratowniczym i medycznym. To dodatkowe wsparcie w dalszej walce z koronawirusem ze strony samorządu Polkowic. Spotkanie odbyło się przy ul. 3 Maja obok bloku, na którego ścianie powstał wyjątkowy mural.

Sam mural to jednak nie wszystko. Kluby radnych Lepsze Polkowice oraz Prawo i Sprawiedliwość podjęły decyzję o tym, aby upoważnić mnie do wręczenia służbom milionowego czeku. To jest wsparcie, które ma dodatkowo wzmocnić ratowników medycznych, policję, strażaków ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz straży miejskiej w następnych miesiącach. Pamiętajmy o tym, że stan epidemii ciągle trwa. Liczę na to, że ta pomoc pozwoli nie tylko nam czuć się bezpiecznie, ale również tym, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie – powiedział burmistrz Polkowic.

Dodatkowe pieniądze trafią do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Poza podziękowaniami, przedstawiciele tych służ podkreślali dobrą współpracę z samorządem w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Staramy się z całych sił pomagać mieszkańcom. Jest to trudny czas, bo spędzanie ośmiu godzin w kombinezonie i masce to naprawdę udręka. Jednak młodzi ratownicy i ratowniczki starają się stanąć na wysokości zadania. Dzięki takiej współpracy z samorządem i innymi służbami możecie państwo być spokojni. Przyjdziemy z pomocą na czas – zapewnia kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Polkowicach Alicja Tramś.

O gotowości do dalszej służby mówili też Sylwester Jatczak – komendant powiatowy PSP w Polkowicach, Waldemar Cichocki – komendant powiatowy polkowickiej policji oraz Artur Gałuszka – komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Rok 2050 to perspektywa, rok 2020 to początek drogi – Dolnośląski Regionalny Plan Sprawiedliwej Transformacji – w planie jest włączenie zagłębia turoszowskiego [VIDEO]

Previous article

Gospodynie z krainy młynów i chleba

Next article

1 Comment

  1. […] trojga superbohaterów zdobi ścianę bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach. Na ten temat pisaliśmy już w naszym portalu tuż po oficjalnej odsłonie wielkiego […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like