• Dzielnicowi z Grębocic zamierzali dokonać rutynowej kontroli pojazdu transportowego na terenie miejscowości Czerńczyce. Kierujący na widok radiowozu tak niefrasobliwie próbował zatrzymać swój pojazd, że osiągnął efekt odwrotny zapewne do oczekiwanego, bowiem swoim zachowaniem zwrócił uwagę policjantów, którzy natychmiast podjęli interwencję.

Funkcjonariusze zaraz po rozpoczęciu kontroli wewnątrz samochodu zauważyli słoik z białym proszkiem. Kierowca volkswagena nie miał zamiaru ukrywać pochodzenia zawartości naczynia i na pytanie policjantów o substancję odpowiedział, że w pojemniku znajduje się amfetamina, a konkretnie jak później wykazał policyjny technik kryminalistyki 1600 porcji handlowych tego narkotyku.

Od tego momentu policjanci wykonali szereg czynności z udziałem zatrzymanego mieszkańca powiatu głogowskiego, począwszy od badania narkoteresterem, które wykazało obecność w organizmie kierowcy amfetaminy i metamfetaminy, poprzez szereg przesłuchań, zabezpieczenie materiału dowodowego i ostatecznie skierowanie wniosku do Prokuratury Rejonowej w Głogowie o tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania w zamian za finansową gratyfikację. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli 1870 zł, które podejrzany miał przy sobie w momencie zatrzymania. Listę przewinień może jeszcze uzupełnić zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, bowiem krew pobrana od zatrzymanego w związku ze wskazaniami narkotestera została przekazana do badań.

Zarówno prokurator jak i sędzia nie mieli żadnych wątpliwości, co do materiału dowodowego zebranego przez polkowickich policjantów. Sąd Rejonowy w Głogowie ostatecznie tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. 35-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji na ul. Przemysłowej w Polkowicach dostrzegli w oddali pojazd, który nagle wjechał do przydrożnego rowu, w którym ostatecznie dachował.

Jak się szybko okazało, za kierownicą siedział 36-letni Polkowic, który był doskonale znany funkcjonariuszom, gdyż wcześniej był uczestnikiem różnego rodzaju interwencji i prowadzonych postępowań. Funkcjonariusze wiedzieli również, że mężczyzna kierował samochodem bezprawnie, ponieważ nie posiadał wymaganych do kierowania uprawnień.

W rozmowie z nim stróże prawa zauważyli, że mężczyzna ma problemy z prawidłowym wysławianiem i utrzymaniem koncentracji. Pomimo tego, że badanie alkomatem nie wykazało u kierowcy obecności alkoholu to policjanci nie odpuścili i przebadali sprawcę zdarzenia kolejnym urządzeniem. Badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i metaamfetaminy

36-latek odpowie za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz kierowanie samochodem bez wymaganych do tego uprawnień. Obecnie śledczy czekają na wyniki badania krwi mężczyzny, które jeśli potwierdzą wskazania narkotestera i przypuszczenia policjantów, to będzie się wiązać z zarzutem kierowania pod wpływem środka odurzającego i karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzez: KPP Polkowice

W hołdzie Sybirakom – trzeba opowiadać historię kolejnym pokoleniom

Poprzedni artykuł

Drugi nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy – skorzystaj z szansy na studia

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like