Położone niespełna kilometr od rogatek miasta niebezpieczne skrzyżowanie, otoczone złą sławą z powodu licznych, w tym śmiertelnych wypadków i kolizji, będzie bezpieczniejsze. Wszystko dlatego, że rozpoczyna się remont i przebudowa zjazdu z drogi krajowej nr 12 z Głogowa na Kurowice.

Wzmożony ruch w tym miejscu rozpoczął się wraz z licznymi budowami domów jednorodzinnych i ich zasiedleniem we wspomnianej miejscowości i położonymi dalej wsiami. Szczególnie niebezpieczny jest lewoskręt (na zdjęciu) z uwagi na fakt, że położony jest niemal tuż za zakrętem krajówki od strony wjazdu do Głogowa. Najczęściej zbyt duża szybkość kierowców jadących krajówką oraz brak należytej uwagi ze strony skręcających, były przyczyną wielu drogowych zdarzeń.

Ten ważny odcinek zostanie na okres prac drogowych zostanie wyłączony z ruchu. Wykonawca prac, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Głogowie już przygotowało dobrze oznakowane objazdy oraz tzw. wahadło. Uprzedzamy od razu, że jazda nimi jest wyraźnie dłuższa i z pewnością wolniejsza, gdyż prowadzi przez mniejsze miejscowości. Stąd, dla jadących w kierunku Nowej Soli i Zielonej Góry zaleca się wyjazd krajówką A 12 w kierunku Jerzmanowej lub tzw. starą drogą przez Brzeg Głogowski.

Do 13 września (według planu) kierowcom wygodnie będzie dojechać do trasy ekspresowej S3 (i odwrotnie) tylko jedną z dwóch dróg, czyli w kierunku Jerzmanowej na Polkowice.

Zakres wykonywanych prac będzie całkiem spory i ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Remont i przebudowa zostaną wykonane na odcinku pół kilometra. Podstawową kwestią jest zrobienie bezpiecznego lewoskrętu. Droga zostanie korytowa, podwyższona, poszerzona. Zmienione i poprawione zostanie też oznakowanie – wyjaśnia zakres prac Grzegorz Witkowski, kierownik robót w PRD Głogów.

Cieszy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła liczne wnioski płynące z gmin, od mieszkańców i policji w sprawie poprawy bezpieczeństwa. To stanie się za kilkadziesiąt dni, a reszta zależy już od zachowania kierowców.

(dp)

Nowe połączenie autobusowe

Poprzedni artykuł

O Jasiu, Małgosi i Chatce Łakoci – The art – muzyczna bajka

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like