• Wizyta w jednym z marketów w Głogowie zakończyła się kradzieżą, głównie słodyczy i kosmetyków.

Podejrzany ukradł towar o wartości ponad 600 złotych. Głogowscy policjanci zatrzymali już podejrzanego o te kradzieże sklepowe. 26-letni głogowianin to osoba dobrze znana policjantom. Był już zatrzymywany za kradzieże sklepowe i odbywał kary pozbawienia wolności za kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe. Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Mężczyzna zorganizował zbiórkę na leczenie i opiekę nad psem. Zwierzę i zbiórka były fikcją.

22 – latek za pomocą jednego z portali internetowych, gdzie możemy zorganizować tego typu akcję i zamieścić stosowne ogłoszenie, zorganizował fikcyjną zbiórkę pieniędzy na opiekę i leczenia psa. W ten sposób nadużył i wykorzystał naturalny ludzki odruch chęci niesienia pomocy. Do momentu zablokowania zbiorki zdołał zebrać 1830 zł. Były to przede wszystkim drobne datki pochodzące od osób nie podejrzewających, że padają ofiarą oszusta. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Naciągacz – mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa za zorganizowanie fikcyjnej zbiórki pieniędzy na leczenie i opiekę nad psem. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Dwóch nastolatków wpadło w związku z kradzieżą w jednym z marketów budowlanych.

Skradli frez o wartości 300 zł, który został odzyskany. W plecaku sprawców policjanci odnaleźli jednak różnego rodzaju artykuły zabawkowe, jak się okazało pochodzące z kradzieży w innym sklepie. Kiedy policjanci dotarli do miejsca kradzieży obsługa placówki potwierdziła, że to ich towar o wartości ponad 700 zł. 17 i 16 latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Starszy odpowie już za nie jak osoba dorosła i grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszy nie ukończył jeszcze 17 lat i w związku z tym o jego losie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Poprzez: KPP Głogów

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni!

Previous article

Synergia zarządzania i troski o środowisko – huty KGHM z najwyższymi światowymi standardami

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like