Fot. UG Polkowice

Zakończyła się budowa tężni solankowej w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Obecnie trwa odbiór inwestycji, która została zrealizowana w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt całej inwestycji to około 213 tys. zł.

– Cieszę się, że w centrum Polkowic mamy miejsce, gdzie możemy oddychać mikroelementami zbawiennymi dla naszego zdrowia Tym bardziej, że jest to projekt społeczny, wykonany w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego, a więc jest wynikiem oczekiwań społecznych. Dziękuję liderowi tego przedsięwzięcia za inicjatywę i pomysł – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Znajdująca się obok amfiteatru miejskiego tężnia ma formę sześciokątnej drewnianej wiaty z centralną ścianą z tarniny. Tężnia jest zacieniona, a w nocy będzie kolorowo podświetlona. Jej działanie polega na rozbijaniu solanki dostarczanej z podziemnego zbiornika na witkach tarninowych, na których tworzy się aerozol wodny zawierający cenne pierwiastki, takie jak: jod, brom, magnez, żelazo, wapń czy krzem.

– Głównym argumentem inicjatorów wniosku w sprawie budowy tężni solankowej było to, że znajdujące się wokół niej powietrze, zawierające wiele cennych mikroelementów, przynosi ulgę osobom zmagającymi się z chorobami tarczycy czy przewlekłymi stanami zapalnymi układu oddechowego – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Chcę wykorzystać wizerunek spółki – KGHM ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi

Poprzedni artykuł

Kolejne posiedzenie komisji sejmowej w sprawie śmierci trzech młodych mężczyzn po interwencjach dolnośląskiej policji

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like