Fot. CK "Muza" w Lubinie

Już jutro o godzinie 9.00 i 12.00 w sali widowiskowej lubińskiej „Muzy” wyjątkowy spektakl pt.: „Psujesz trochę humor wszystkim dookoła”. Aktorzy teatru Zakład Krawiecki z Legnicy spróbują pochylić się nad tematyką zaburzeń psychicznych i systemem ich leczenia. Wciąż są dostępne bilety. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Jak czytamy w opisie wydarzenia, Spektakl ma podłoże dokumentalne. Jest próbą pochylenia się nad problemem zaburzeń psychicznych i systemem lecznictwa psychiatrycznego w Polsce. Jego scenariusz i elementy scenografii powstały na podstawie wielogodzinnych rozmów i warsztatów przeprowadzanych przez zespół TZK z pacjentami, pracownikami oraz lekarzami psychiatrycznych oddziałów otwartych szpitali w Bolesławcu, Złotoryi, Legnicy oraz Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Zebrany materiał pozwolił holistycznie przyjrzeć się problemom osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Poza aspektem społecznym ważna jest także wartość artystyczna spektaklu. Aktorzy odważnie mierzą się z tematem, wykorzystując elementy teatru absurdu i teatralnego skrótu.

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Teatr Zakład Krawiecki
Muzyka: Mariusz Keler
Opracowanie muzyczne: Andrzej Janiga
Obsada: Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Rafał Cieluch, Robert Gulaczyk, Paweł Palcat
Współpraca: Katarzyna Knychalska
Produkcja: Fundacja Teatr Nie-Taki

Czas trwania: 120 min. (bez przerwy)

Bilety w cenie 40 i 50 zł (dorośli), 25 zł (młodzież z legitymacją szkolną)
Rezerwacja biletów: [email protected]

Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na 2022 rok – Konsultacje społeczne do 30 listopada

Poprzedni artykuł

ZOO Lubin zaprasza do świątecznej strefy kreatywności

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like