Fot. KPP w Lubinie

W II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami policji, którzy uświadamiali młodym ludziom, jakie niebezpieczeństwa wynikają z ryzykownego korzystania z Internetu. Uczyli jak chronić swoje dane, bronić się przed cyberprzemocą i nie stać się ofiarą wirtualnych oszustów. Ponadto, podczas spotkania omówiono odpowiedzialność prawną osób nieletnich, handel ludźmi, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi zachęcali młodzież, by po ukończeniu szkoły wstąpili w szeregi policji.

Głównym tematem prelekcji dla uczniów II LO w Lubinie było cyberbezpieczeństwo, a w szczególności ochrona danych wrażliwych w Internecie oraz zjawisko hejtu. Młodzi ludzie mieli szansę, żeby zdobyć wiedzę o tym, jak unikać niebezpieczeństw, jakie konsekwencje grożą tym, którzy dopuszczają się cyberprzemocy, wyłudzania danych czy oszustw jest niezbędne.

Dodatkowo, policjanci omówili z młodzieżą istotną kwestie, jaką jest odpowiedzialność prawna osób nieletnich za popełnione czyny, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Z uwagi na to, że już niebawem część z nastolatków będzie wybierać swoją drogę zawodową i szukać odpowiedniego dla siebie zawodu, funkcjonariusze wyjaśnili drogę rekrutacji do służby w Policji, zachęcając tym samym do wstąpienia w swoje szeregi – informuje Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej komendy.

 

V edycji programu dla samorządów gov_LAB

Poprzedni artykuł

Finanse samorządów w 2022 r.

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like