W ubiegłą sobotę, 31 lipca, ok. godziny 17:00, lubińska policja otrzymała zgłoszenie, że kierowca volkswagena wjechał w przyczepkę przed posesją mieszkanki gminy Lubin. Z relacji kobiety wynikało, że był prawdopodobnie pijany. Jak się później okazało – nie tylko on. Na pomoc wyruszył pijany szwagier mężczyzny bez prawa jazdy. W obawie przed odholowaniem, kazał swojej żonie przestawić auto na parking. Żona też była pijana.
Nietrzeźwym kierowcą okazał się 43-latek z powiatu polkowickiego. Pokrzywdzona mieszkanka gminy Lubin wezwała funkcjonariuszy, zabierając pijanemu i agresywnemu kierowcy kluczyki od samochodu. Mężczyzna odszedł pieszo jeszcze przed przyjazdem policyjnego patrolu. Kiedy policja po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymała od kobiety rysopis sprawcy, wyruszyła na poszukiwania i po chwili zatrzymano chwiejącego się na nogach mężczyznę. Jak informuje lubińska policja, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.
W takcie czynności funkcjonariuszy, na miejsce dotarł szwagier 43-latka. Przyjechał samochodem, pomimo tego, że sam także wcześniej spożywał alkohol, ponadto nie miał prawa jazdy. Późniejsze badanie alkomatem u niego także wykazało ponad 2 promile. 30-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, w obawie przed kontrolą i odholowaniem, kazał swojej żonie przestawić samochód na parking. Kobieta przesiadła się z fotelu pasażera i odjechała na parking. Okazało się, że również jest pijana. 36-latka miała we krwi niemal półtora promila alkoholu. W samochodzie przebywało ich 9-letnie dziecko.
Kobieta zeznała, że jest siostrą zatrzymanego 43-latka i razem z mężem oraz 9-letnią córką przyjechała mu pomóc. Przyznała, że wypiła 4 piwa, ale nie uważała, że przeparkowanie samochodu pod wpływem alkoholu to coś złego.
– Małżeństwo trafiło do policyjnej celi. Ich dziecko zostało przekazane osobie trzeźwej z rodziny. Śledczy powiadomili o całej sytuacji Sąd Rodzinny i Opiekuńczy. 30-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień, a także narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego dziecka. Jego żona będzie odpowiadać na kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy – informuje Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie.
– 43-latek również odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze także zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie szkody komunikacyjnej – dodaje Sylwia Serafin.
Policjanci apelują! Piłeś? Nie wsiadaj za kierownicę żadnego pojazdu mechanicznego!
Fot. KPP Lubin