Fot. lubin.pl
Fot. lubin.pl

Dzisiaj Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała oficjalne oświadczenie związane ze śmiercią Bartosza S. „Całe zdarzenie było traumatycznym doświadczeniem, zarówno dla rodziny zmarłego, jak również dla funkcjonariuszy garnizonu dolnośląskiego” – czytamy. Prawnicy rodziny otrzymali już dostęp do akt sprawy.

Kierownik dolnośląskiego garnizonu informuje, że dotychczasowe efekty pracy prokuratorów nie wskazały podstaw do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec policjantów biorących udział w interwencji 6 sierpnia.

Wstępne czynności prokuratorskie, w tym sekcja zwłok Bartosza S., wykonana przez biegłych z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, nie potwierdziły urazów mogących bezpośrednio przyczynić się do jego śmierci – pisze w oświadczeniu Dariusz Wesołowski z KWP Wrocław.

Komendant Wojewódzkiej Policji wystosował apel o zachowanie spokoju i wstrzymanie się z osądami do czasu oficjalnego udostępnienia kompletnych wyników pracy prokuratury i służb kontrolnych policji.

Przypomnijmy, że nad sprawą przebiegu interwencji z 6 sierpnia w Lubinie i okolicznościami śmierci 34-latka, pracuje teraz Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Pełnomocnicy rodziny otrzymali dzisiaj dostęp do akt sprawy.

Dysponujemy już dokumentami, ale potrzebujemy czasu na zapoznanie się z tym materiałem. Nadal nie mamy decyzji w sprawie ponownej sekcji zwłok – informuje adwokat rodziny, Renata Kolerska.

Poniżej całość komunikatu Dariusza Wesołowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

KWP Wrocław

Fot. KWP Wrocław

KWP Wrocław

Fot. KWP Wrocław

Polkowice: Już wkrótce rodzinny plener – „Przyjdź, pomaluj swój świat”

Poprzedni artykuł

Modernizacja drogi Wrocław – Lubin – jest decyzja i są na to środki budżetowe [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like