Dawid Karol Kołodziej
Fot. Facebook/Dawid Karol Kołodziej

Wczoraj pełnomocnicy rodziny Bartosza S. pokazali nowe nagranie z interwencji lubińskiej policji 6 sierpnia. Poinformowali również o tym, że zgodnie z tym, co zapowiadali, zdecydowali się na prywatną sekcję zwłok za granicą. Wyniki mają być dostępne za dwa tygodnie. Dzisiaj o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb 34-letniego mieszkańca Lubina.

Wczoraj podczas konferencji prasowej, prawnicy rodziny zmarłego w Lubinie 34-latka ujawnili nowe nagranie z interwencji – Kolano jest na szyi, natomiast kiedy Bartek staje się bezwładny, policjant daje kolano na jego ucho i głowę. Przez cały moment tego zdarzenia kolano jest na krtani i szyi. Bartek jest nieprzytomny, prawdopodobnie w tym momencie zakończył swoje życie. I nikt nie udziela mu pomocy – mówił Wojciech Kasprzyk, pełnomocnik rodziny Bartosza S.

Apeluję, aby przemyśleli to, co zeznali i nie byli zależni od innych osób. Jest jeszcze chwila, by mogli się z nami skontaktować. To są młode osoby, poniżej 25 roku życia. To, co zeznali może im bardzo utrudnić życie w przyszłości – zaznaczył radca prawny.

Pełnomocnik rodziny informował też, że dotarł do jednej z pielęgniarek ze szpitala, do którego po interwencji policji, 6 sierpnia przywieziono Bartosza S. „była miażdżona krtań, na skutek czego ten chłopak się po prostu udusił” – powiedziała mu kobieta.

We wczorajszej konferencji prasowej uczestniczył również Dawid Karol Kołodziej, Prezes Towarzystwa Psychopedagogicznego – W związku z bardzo poważnym zdarzeniem jakim była śmierć Bartosza S. z Lubina Towarzystwo Psychopedagogiczne postanowiło podjąć kroki, mające na celu zebrać materiały (od anonimowych osób) w sprawie przebiegu interwencji policji dnia 6 sierpnia 2021. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół może pomóc – czytamy na stronie www.psychopedagog.org

Dochodzenie obecnie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi, dotyczy ono funkcjonariuszy policji i ratowników medycznych. Nagranie ujawnione wczoraj przez pełnomocników rodziny zostało przekazane łódzkiej prokuraturze do analizy. Przypomnijmy, że śledztwo prowadzone jest pod kątem niemyślnego spowodowania śmierci, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Nikomu jeszcze nie postawiono w tej sprawie zarzutów. Policja i prokuratura nie komentuje bieżących działań.

Dziś o godz. 14.00 na cmentarzu w Oborze, gmina Lubin, odbędzie się pogrzeb 34-letniego Bartosza S.

Złożenie wniosku paszportowego możliwe bez wcześniejszej rezerwacji terminu

Poprzedni artykuł

XIX edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like