Fot. KPP w Lubinie

W miniony poniedziałek, 15 listopada, 7 nowych policjantów złożyło rotę ślubowania w świetlicy lubińskiej komendy. Uroczystość, ze względu na pandemię, była skromniejsza  i nie mogli w niej wziąć udziału najbliżsi nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Komendant pogratulował nowym mundurowym wyboru drogi życiowej i dołączenia do szeregów policyjnej formacji. Zaznaczył, że nowi funkcjonariusze zobowiązali się strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom. Podkreślił również, że służbę na co dzień powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Fot. KPP w Lubinie

– Już wkrótce policjanci będą mieli możliwość zgłębienia tajników policyjnego rzemiosła. Zostaną bowiem skierowani na kurs podstawowy w szkole policyjnej, gdzie po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą zasoby kadrowe lubińskiej jednostki, do której zostali przydzieleni – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie – Nadkomisarz Marek Szczepański życzył nowym policjantom powodzenia w realizacji wyznaczonych zadań, satysfakcji z wymagającej i często trudnej profesji, sukcesów w służbie oraz aby zawsze wracali z niej bezpiecznie do swoich domów. Przypomniał, że od chwili mianowania do służby w Policji muszą szczególną uwagę zwracać na etykę i przestrzegać porządku prawnego – dodaje rzeczniczka lubińskiej komendy.

Fot. KPP w Lubinie

„Odpoczywaj na wsi” – II ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych

Poprzedni artykuł

Porozumienie w sprawie budżetu Unii Europejskiej na 2022 r.

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like