Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek i dyrektorem Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie Czesław Dawidowicz podpisali deklarację partnerską o przystąpieniu wileńskiej szkoły do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego.
Misją mickiewiczowskiego liceum w Wilnie jest wychowanie otwartego, wolnego obywatela, który świadomie i uczciwie potrafi wykorzystać swoje zdolności i umiejętności, natomiast do głównych jej zadań należy m. in. indywidualizowanie treści nauczania, rozwijanie aktywności uczniów w dziedzinie samorealizacji i zarządzania, pielęgnowanie narodowej i obywatelskiej świadomości, a także tworzenie odpowiedniego środowiska do nauki. W szkole organizowane są konferencje naukowe, olimpiady oraz konkursy, a o sukcesach uczniów świadczą liczne artykuły w prasie. Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie umiejscowione jest w bardzo dogodnym miejscu, niedaleko dworca autobusowego i kolejowego, co ułatwia dojazd uczniom zamieszkałym w całym rejonie Wileńskim, a także trockim i solecznickim.
Z Liceum współpracują nie tylko szkoły znajdujące się w Wilnie, ale również Muzeum, Biblioteka Adama Mickiewicza, Wileńskie Centrum Pedagogiki i Psychologii oraz Centrum Zdrowia, które na co dzień pomaga rozwiązywać problemy młodzieży. Szkoła kładzie duży nacisk na doskonalenie kompetencji nauczycieli w stosowaniu technik komputerowych oraz podnoszenie kwalifikacji w realizowaniu Nowych Podstaw Programowych.
Uroczystość podpisania deklaracji odbyła się 13 kwietnia br. w Wilnie. Ważnym punktem wizyty przedstawicieli Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wilnie było także zainicjowanie podpisania porozumienia o współpracy w zakresie działań na rzecz krzewienia postaw patriotycznych, pomiędzy Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, a Fundacją „Oddział Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4. Ułanów Zaniemeńskich”. Porozumienie podpisali: dyrektor szkoły Czesław Dawidowicz oraz prezes Zarządu Fundacji Arkadiusz Chodorowski, który podkreślił jak ważne jest nawiązanie kontaktów z polską szkołą. Podjęcie wspólnych działań dotyczyć będzie upowszechniania i propagowania wiedzy historycznej dotyczącej Polski oraz Pułku 4. Ułanów Zaniemeńskich, upowszechniania kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego, krzewienia postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, integracja polsko-litewskiej młodzieży oraz inicjowania działań edukacyjnych o charakterze patriotycznym.