Urząd Miasta Legnica
Urząd Miasta Legnica

Aktualnie w Legnicy trwają zaawansowane roboty na budowie układu komunikacyjnego dla sfery aktywności gospodarczej przy trzech ulicach: Nasiennej, Myrka i Hangarowej. Znaczące postępy i przyśpieszenie pracy zwiększa szanse na zakończenie działań jeszcze w tym roku.

Między ul. Myrka i Hangarową powstaje właśnie bardzo duży (prawie 5 tys. m²) parking dla ciężarówek. Całość zaplanowanych działań dotyczy budowy drogi o długości ok. 2,8 km na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, przez Hangarową, Nasienną aż do ronda Bitwy Legnickiej. Obejmuje także ścieżki dla pieszych i rowerzystów oraz chodniki o łącznej długości ok. 2,6 km i szerokości 4 m. Dodatkowo, na tym odcinku przez ponad 6 km, ulice będą nowocześnie wyposażone w obustronne oświetlenie LED.

Urząd Miasta Legnica podaje również, że planowana jest przebudowa przejazdu kolejowego, a także usunięcie kolizji z obecnym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. W tych okolicach powstanie kanał o długości ponad 16 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego Internetu.

Sara Hass
fot. Urząd Miasta Legnica

Gminy, powiaty i województwo z opcją na rozwój – Dolnośląski Ład w konsultacjach [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Nasza przyszłość jest zielona

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like