Fot. Facebook/Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Dziś poinformowano o 5592 nowych i potwierdzonych przypadkach COVID-19. Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził wczoraj Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia przedstawił bieżące informacje związane z sytuacją pandemiczną w kraju. Rosnąca z każdym dniem liczba zakażeń oraz hospitalizacji wskazuje na to, że mamy do czynienia z coraz poważniejszymi efektami czwartej fali.

Wczoraj, 20 października, pod legnickim szpitalem odbyła się konferencja prasowa. Tematem spotkania ministra Niedzielskiego z mediami miała być reforma szpitalnictwa. W całości jednak poświęcona tematowi pandemii, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Legnicki szpital od początku pandemii jest bardzo zaangażowany w walkę z pandemią. W lutym w ekspresowym tempie uruchomiliśmy szpital modułowy dla pacjentów z COVID-19. Obecnie w szpitalu przebywa 32 pacjentów dodatnich, 2 osoby są pod respiratorem. Szpital jest przygotowany na zwiększoną ilość pacjentów. Do dyspozycji jest 96 łóżek w tym 6 miejsc respiratorowych – informuje Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W legnickim szpitalu około 75% osób hospitalizowanych to osoby niezaszczepione, które ciężko przechodzą zakażenie. Osoby zaszczepione stanowią mniejszość i wymagają hospitalizacji z powodu innych chorób. Należy podkreślić, że osoby zaszczepione przechodzą chorobę znacznie lżej i szybciej wracają do zdrowia, dlatego apelujemy do wszystkich osób, które mogą się szczepić, aby to zrobiły – dodaje wicemarszałek Dolnego Śląska.

Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, na ten moment nie wiadomo nic o planowanych nowych obostrzeniach czy lockdownie. Minister zdrowia apeluje do Polaków, żeby się szczepili i w miejscach publicznych nosili maseczki.

 

 

Czternasta emerytura już wkrótce na kontach emerytów i rencistów

Poprzedni artykuł

Grant na zdalną edukację

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like