Lubisz jeździć rowerem i chcesz kręcić kilometry dla Głogowa? Jeśli tak, to ta propozycja jest na pewno dla Ciebie. Zapraszamy Cię na do Dalkowa na kiełbaski z rusztu i inne atrakcje.

CO TO BĘDZIE?

Już dzisiaj zapraszamy miłośników jazdy na rowerach na piknik „Kręć dla zdrowia, kręć dla Głogowa”. Impreza odbędzie się w sobotę 19 czerwca w przypałacowym parku w Dalkowie. Jak tam dotrzeć? Oczywiście najlepiej na rowerze. Jeśli jeszcze nie masz, zainstaluj na telefon aplikację „Aktywne miasta”, wybierz Głogów i w drogę.

JAK DOJECHAĆ?

Dalków położony jest około 15 kilometrów od Głogowa. Najlepiej wybrać się tam mało ruchliwą trasą i polami przez Słone (szybko skręcamy z głównej drogi do huty, w lewo w kierunku dawnej rakarni), i dalej przez Nielubię, Glinicę, Kłodę i Witanowice. Po drodze można podziwiać pola wypełnione żółtymi kwiatami rzepaku. Co prawda na trasie jest kilka podjazdów (w końcu to Wzgórza Dalkowskie), ale rekreacyjnym tempem każdy powinien sobie z nimi poradzić.

MAMY COŚ EKSTRA DLA ROWERZYSTÓW!

Ci, którzy dojadą do parku pałacowego rowerami, otrzymają od nas krzepiący i darmowy talon na gorącą herbatę i kiełbaskę z grilla. Nie powinno być jednak problemu z czymś smacznym i dla pozostałych uczestników imprezy. Na miejscu będzie food truck, w którym będzie można kupić napoje, lody i kiełbaski.

JAKIE ATRAKCJE DLA WSZYSTKICH?

Dla uczestników imprezy mamy na miejscu kilka atrakcji. Przede wszystkim aktywnie spędzony dzień na świeżym powietrzu. Jeżeli zabierzesz ze sobą koc, będziesz mógł go rozłożyć i odpocząć po rowerowym wysiłku, a mamy cały park do naszej dyspozycji.

Na miejscu rowerzyści będą mogli uczestniczyć w spacerze po zespole płacowo-parkowym z wynajętym przez nas przewodnikiem.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach z hortiterapii i ogrodnictwa (informacje o opłacie i warunkach uczestnictwa, oraz wcześniejsze zapisy pod nr tel. 663 436 260). Organizatorem tych warsztatów jest firma „Dendrofarma”.

HORTITERAPIA TO SPOSÓB NA RELAKS

Hortiterapia to sposób na relaks, to rodzaj terapii, która łączy w sobie medycynę i uprawianie ogrodnictwa. Przebywanie w ogrodzie ma wspomóc redukcję przewlekłego stresu i przyczynić się do przywrócenia równowagi psychicznej.

Miłośnicy roślin, dużych lub małych, będą mogli obejrzeć szkółkę roślin i kupić tam coś ślicznego po atrakcyjnych cenach.

Podróże z miedzią – w Polskę wyrusza mobilna wystawa na 60-lecie KGHM

Poprzedni artykuł

Szykuje się zupełnie nowa dolnośląska atrakcja – Święto Bardzkiego Piernika – można zgłaszać akces

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like