• Do zdarzenia doszło w godzinach rannych na terenie Głogowa. Młody mężczyzna wszedł do sklepu na stacji paliw…

Tam zabrał z półki dwie butelki alkoholu. Kiedy zauważyła to obsługa sklepu, mężczyzna zagroził użyciem wobec niej przemocy, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru i zbiegł ze stacji. Wartość alkoholu, jaki był przedmiotem zaboru to… 15 zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego już zatrzymali 26-letniego mieszkańca Głogowa, który jest podejrzany o tę kradzież. Zachowanie sprawcy wyczerpuje znamiona przestępstwa kradzieży rozbójniczej i jest zagrożone karą od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Inny mężczyzna, wykorzystując nocną porę oraz otwarte okno w domu jednorodzinnym na terenie Głogowa, wszedł do niego z zamiarem kradzieży.

Został spłoszony przez właścicieli posesji i zdołał uciec z jej terenu.  Na miejscu porzucił przygotowane już do wyniesienia przedmioty i narzędzia o łącznej wartości 1800 zł. Policjanci z głogowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 41-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z domu jednorodzinnego. Mężczyzna był już zatrzymywany za kradzieże i włamania. Nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci w trakcie zatrzymania znaleźli przy podejrzanym narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut ich posiadania. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Głogów

Bałtyk, dużo jodu i atrakcji – w planie: zajęcia, wycieczki oraz apiterapia

Poprzedni artykuł

300 obszarów niezależnych energetycznie – taki jest plan, a modelem jest Klaster Zgorzelecki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like