Funkcjonariusze lubińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem osobowym doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Stan w jakim znajdował się sprawca kolizji wzbudził podejrzenia u pokrzywdzonego, a po krótki czasie także policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia.

Wynik na zawartość alkoholu był jednoznaczny – ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. 45-letni mieszkaniec powiatu legnickiego nie dość, że kierował swoim samochodem na podwójnym gazie, to ponadto doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym innym uczestnikiem ruchu. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przez Sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie kary grzywny oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd

Policjanci z grupy SPEED, na terenie powiatu lubińskiego zatrzymali w ostatnich dniach dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 50 km/h niż to było dozwolone. Zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokie mandaty jakimi zostali ukarani ostudzą – miejmy nadzieję – ich zapędy i mamy nadzieje dadzą do myślenia.

Wydawać by się mogło, że ogłoszony stan epidemii w naszym kraju i restrykcje ograniczające nasze sprawne przemieszanie się, wpłyną „jak aloes” na bezpieczeństwo drogowe w naszym powiecie. Niestety nie wszyscy wykazują się rozumem i zdarzają się kierowcy nieodpowiedzialni.

Poprzez: KPP Lubin

Wiara i nadzieja

Previous article

Rodzice nadal z zasiłkiem na dziecko – oświadczenia rodziców będą rozpatrywane niezwłocznie po nowelizacji przepisów

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like