Pierwsze wspólne kolędowanie w Kliszowie z udziałem zespołów folklorystycznych działających w sąsiadujących ze sobą gminach Rudna, Lubin, Polkowice okazało się bardzo udanym wydarzeniem integrującym lokalną społeczność.

Spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kliszowie było okazją nie tylko do wspólnego kolędowania, ale do rozmów, wymiany doświadczeń, spędzenia czasu przy wspólnym stole i … na parkiecie! Miłe spotkanie rozpoczęło się kolędą „Bóg się rodzi” zaśpiewaną przez wszystkie zgromadzone zespoły: „Sasanka”, „Podolanki”, „Lubin” oraz „Karkonosze”. Ks. Daniel Biszczanik – proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Olszanach, poza błogosławieństwem i wspólną modlitwą przekazał życzenia noworoczne dla zgromadzonych. Pierwszą część spotkania wypełniły oryginalne interpretacje znanych kolęd oraz prawdziwe ludowe „perełki” folkloru polskiego.

Drugą część imprezy otworzył wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski, składając życzenia noworoczne oraz obdarowując zespoły gminnym rękodziełem. Symboliczny noworoczny toast i odśpiewanie „Sto lat” wprowadziło wspaniałą atmosferę wspólnych tańców i śpiewów.

Zabawa odbyła się przy akompaniamencie kapel i zespołów, które występami na scenie prezentowały swój dorobek artystyczny jednocześnie zabawiając pozostałych biesiadujących. Wśród publiczności znaleźli się m.in.: dyrektor CKwR Marta Bortniak, dyrektor CHOK Katarzyna Przeworska, sołtys sołectwa Kliszów Magdalena Krzyżanowska-Bobryk oraz znany i lubiany w świecie folkloru Jerzy Kulka z żoną Krystyną. Wraz z zaproszonym zespołem „Karkonosze” gościł w naszej gminie wójt gminy Mysłakowice Michał Orman.

Funkcjonowanie zespołów folklorystycznych to nie tylko próby i koncerty. To także spotkania i wspólna zabawa w grupie znajomych, zawieranie nowych znajomości, a nawet przyjaźni. W 2020 roku wszystkim zespołom życzymy wielu niezapomnianych chwil i pięknych wspomnień na szlaku folklorystycznych koncertów i spotkań, również w gminie Rudna!

EuroCup Women – pierwsze starcie dla Pomarańczowych

Poprzedni artykuł

„Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” – program wspomagający edukację zawodową w szkołach zagłębiowych [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: