W Lubinie przed godziną 14. kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa 43-letniej kobiecie i jej 16-letniemu synowi, którzy znajdowali się na przejściu dla pieszych.

W wyniku tego zdarzenia, matka z synem, którzy doznali obrażeń zostali przetransportowani do szpitala w Lubinie. Po udzieleniu im pomocy medycznej, oboje wrócili do domu. Policjanci ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu wypadku ustalili, że kierujący samochodem osobowym 81-letni mieszkaniec Lubina, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa obojgu znajdującym się na przejściu dla pieszych osobom.

W chwili zdarzenia kierujący był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali 81-latkowi prawo jazdy za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników dróg, zarówno kierowców jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności. Pośpiech, brak koncentracji, niezwracanie uwagi na znaki drogowe mogą doprowadzić do tragedii. W przypadku osoby pieszej najważniejsza jest ostrożność i bycie widocznym dla kierującego pojazdem. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też zabieranie ze sobą latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo. Przy obecnej aurze ciemno robi się już ok. godz. 16. Dobrym nawykiem jest więc zabieranie ze sobą elementów, które poprawiają nasza widoczność.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Nowa karetka pomoże także polkowiczanom

Poprzedni artykuł

„Chcemy pokazać dolnośląskiej młodzieży, że technika i szkoły branżowe mogą być atrakcyjną ścieżką kariery zawodowej” – samorząd wojewódzki kieruje stypendia dla uzdolnionych uczniów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like