KGHM Polska Miedź S.A. po raz piąty przyłączyła się do inicjatywy „Polska na Niebiesko”.

Akcja organizowana jest 2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Budynki miedziowej Spółki zostały podświetlone. To symboliczne wsparcie ma pomóc zwrócić uwagę opinii publicznej na zagadnienia autyzmu. Od kilku lat symbolem solidaryzowania, zrozumienia i wsparcia dla osób ze spektrum autyzmu stał się kolor niebieski. Tradycyjnie, zostały, więc podświetlone budynki i najważniejsze symbole KGHM: szyb SW1 kopalni Polkowice- Sieroszowice, Huta Miedzi Głogów, Huta Miedzi Cedynia czy budynek Centrali w Lubinie. 2 kwietnia niebieski jest również portal pracowników KGHM – Intra i Extranet.

Chociaż w dobie pandemii wolelibyśmy uniknąć informacji o zagrożeniach zdrowotnych, to 2 kwietnia nie sposób nie wspomnieć, że autyzm został uznany przez świat medyczny za jedno z najpoważniejszych z nich, obok raka czy cukrzycy. Udział w takich akcjach uświadamia nam wszystkim, że jesteśmy jedną społecznością i musimy się wspierać – mówi dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Ogólnopolską kampanię „Polska Na Niebiesko” realizuje Fundacja JiM, która kompleksowo zajmuje się tematyką autyzmu, o czym informowaliśmy dzisiaj w naszym portalu. Celem akcji jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych z autyzmem.

Znowu ponad 30 tys. nowych przypadków

Poprzedni artykuł

„Madonna z Dzieciątkiem” – rekonstrukcja słynnego obrazu już jest w głogowskiej kolegiacie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like